Sedat Peker, Ali Erbaş’a dokundurdu: “Kuran kursu hocası 11 yaşındaki çocuğa tecavüz ederken, Deizm ve Ateizm hortladı diye yaygara yapıyorlar”

Peker'in ad vermeden eleştirisini yönelttiği Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Kuran kurslarının zorunlu eğitimden sayılmasına yönelik hazırlığı ve Kuran kurslarını kamu kurumlarında yaygınlaştırma çabasıyla gündemde. Erbaş birkaç ay önce deizm ve ateizmin yaygınlaşmasını bir tehdit olarak anmıştı

Sedat Peker, Ali Erbaş’a dokundurdu: “Kuran kursu hocası 11 yaşındaki çocuğa tecavüz ederken, Deizm ve Ateizm hortladı diye yaygara yapıyorlar”

Sedat Peker, Twitter hesabından yaptığı paylaşımında gazeteci Barış Pehlivan’ın bugün (16 Eylül) yayımlanan yazısına atıf yaparak “Kahramanmaraş’ın Arınç Kuran kursunda temizlik görevlisiyken hoca olarak atanan alçak, 11 yaşındaki erkek talebelere uzun süredir tecavüz ederken bu iğrençlikleri engellemeyle görevli olanlar halen daha Deizm ve Ateizm hortladı diye yaygara yapıyorlar” dedi.

Peker’in ad vermeden eleştirisini yönelttiği en üst düzey “görevli” Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş. Son olarak okul öncesi Kuran kurslarının zorunlu eğitimden sayılmasına yönelik hazırlığı ve Kuran kurslarını kamu kurumlarında yaygınlaştırma çabasıyla gündeme gelen Erbaş, birkaç ay önce de deizm ve ateizmin yaygınlaşmasını bir tehdit olarak anıp şöyle konuşmuştu: “Gençlerimizi batıl anlayışlara kaptırmayalım. Çocuklarımızı İslam’ın dışındaki ideolojilere, inançsızlığı pompalayan, ateizmi, deizmi, zerdüştlüğü pompalayan birtakım örgütlere, yapılara kaptırmayalım. Kaptırırsak bu bizim için çok büyük bir vebal olur.”

“Önce istismar, sonra Diriliş Ertuğrul”

Barış Pehlivan, “Önce istismar, sonra Diriliş Ertuğrul” başlıklı yazısında Kuran kursunda hocası tarafından cinsel istismara uğrayan çocuğun, “Arka tarafıma sürdüğü dondurmayı yaladı. ‘Yapma’ dememe rağmen devam etti. Sonra ‘Diriliş Ertuğrul’ isimli diziyi telefondan izletti” dediğini söylemişti.

Sedat Peker ise Twitter paylaşımında şunları söyledi:

Kahramanmaraş’ın Arınç Kuran kursunda temizlik görevlisiyken hoca olarak atanan alçak, 11 yaşındaki erkek talebelere uzun süredir tecavüz ederken bu iğrençlikleri engellemeyle görevli olanlar halen daha Deizm ve Ateizm hortladı diye yaygara yapıyorlar. Dini inancını kaybeden gençlerin günahlarının tamamı bu dini yetkililerin boynunadır. Yılmaz Özdil camilere sokulmasın diye yaygara yapacağınıza siz öncelikle Yüce ALLAH’ın kutsal dinini öğrenmek için Kuran kurslarına giden çocukları bu sapık sözde hocalardan koruyun.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur