Samandağlılar su kesintilerini protesto etti

Samandağ Halk Meclisi’nin çağrısıyla HATSU önündeki protestoda su kesintilerinin halkı mağdur ettiği, ilçenin üvey evlat muamelesi gördüğü, ciddi bir altyapı ve çevre kirliliği sorunuyla karşı karşıya olduğu vurgulandı

Samandağlılar su kesintilerini protesto etti

Hatay Samandağ Halk Meclisi’nin çağrısıyla Samandağ HATSU İdaresi önünde toplanan ilçe halkı uzun süredir devam eden su kesintilerini protesto etti.

Samandağ gazetesinin haberine göre, daha önce mahalle toplantıları düzenleyerek su kesintisi sorununu tartışan Samandağ Halk Meclisi, HATSU önündeki protestoda ilçenin üvey evlat muamelesi gördüğüne, ciddi bir altyapı ve çevre kirliliği sorunuyla karşı karşıya olduğuna dikkat çekti.

Halk Meclisi adına konuşma yapan Hasan Özgün, şunları söyledi: “Günlerdir ilçemizde sular akmıyor. İlçemiz sadece su sorunu yaşamıyor, halkımız kabarık fatura sorunlarıyla da boğuşuyor. 2021’de yaşamamıza rağmen doğru dürüst şebeke hattımız yok. Yollarımız bozuk, sahil şeridimiz kirli, yeşil alanımız ve parkımız yok. Samandağ İlçesi adeta üvey evlat muamelesi görüyor. Yetkililerden isteğimiz suyumuzun sağlıklı bir şekilde akması ve hizmetlerden yoksun İlçemize bir an önce hizmet yapılmasıdır.”

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur