Peru Cumhurbaşkanı Castillo’nun ilk resmi ziyareti Meksika’ya ve ABD’ye olacak

Peru'da 6 Haziran'da yapılan seçimleri kazanan Özgür Peru Partisi’nin adayı Pedro Castillo'nun ilk resmi ziyareti Meksika'ya ve ABD'ye olacak. Castillo, Amerikan Devletleri Örgütü'nün ve Birleşmiş Milletler'in toplantılarına katılacak

Peru Cumhurbaşkanı Castillo’nun ilk resmi ziyareti Meksika’ya ve ABD’ye olacak

Peru’da 6 Haziran’da yapılan seçimlerde Özgür Peru Partisi’nin adayı Pedro Castillo, eski diktatör Alberto Fujimori’nin kızı aşırı sağcı Keiko Fujimori karşısında zafer kazanmıştı. Cumhurbaşkanı Castillo’nun ilk resmi ziyareti Meksika’ya ve ABD’ye olacak.

PERU’DA SOLCU ADAY PEDRO CASTİLLO’NUN ZAFERİ KESİNLEŞTİ

Peru’nun resmi haber ajansı olan Andina’nın haberine göre parlamento 9 Eylül’de, Cumhurbaşkanı Pedro Castillo’ya Meksika ve ABD’deki Amerikan Devletleri Örgütü’nün ve Birleşmiş Milletler’in toplantılarına katılmak amacıyla 17-22 Eylül tarihleri ​​arasında yurt dışına çıkma yetkisi verdi.

Tur, Castillo’nun 18 Eylül’de Meksika’da yapılacak Latin Amerika ve Karayip Devletleri Topluluğu (CELAC) Devlet ve Hükümet Başkanları VI. Zirvesi’ne katılımıyla başlayacak. Bu etkinliği, 20 Eylül’de Amerikan Devletleri Örgütü’nün (OAS) Daimi Konseyi huzuruna çıkmak üzere Washington’a yapacağı ziyaret izleyecek ve burada Amerikan Devletleri Örgütü’nün Genel Sekreteri Luis Almagro ile bir toplantı yapacak. Castillo ayrıca 21 Eylül’de New York’ta Birleşmiş Milletler’in 76. Genel Kurulu’nun genel görüşmelerinde söz alacak.

Son olarak, Castillo’nun BM Genel Sekreteri Antonio Guterres ile görüşmenin yanı sıra And Topluluğu ve Pasifik İttifakı’ndan mevkidaşlarıyla ikili toplantılar düzenlemesi bekleniyor.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur