Patron işçinin ücretinin üstüne yatınca…

Şırnak’ta Cudi Dağı eteklerindeki bir kömür ocağında çalışan kepçe operatörü Hakan M., amcası da olan patron Ömer M.’den alacağını istediğinde ret cevabı alınca, kepçeyle 5 kamyonun kabin kısmını parçaladı

Patron işçinin ücretinin üstüne yatınca…

Patronların işçi ücretlerini geciktirmesi ya da ödememesi giderek daha sık rastlanan bir durum. Yüksek işsiz oranlarının patronları pervasızlaştırması ve hukuki süreçlerin kısa sürede sonuç vermemesi nedeniyle işçiler şikayetçi de olsa bu duruma tepkiler sınırlı. Ancak bu sıkışma farklı eylem biçimlerini gündeme getirebiliyor.

Dün TikTok’ta paylaşılan ve bir işyerinde park halindeki beş kamyonun kabinlerinin iş aracı ile parçalandığını gösteren bir video büyük ilgi gördü.

İddiaya göre Şırnak’ta Cudi Dağı eteklerindeki bir kömür ocağında çalışan kepçe operatörü Hakan M., amcası da olan patron Ömer M.’den ücretini istemiş ret cevabı alınca, kepçeyle 5 kamyonun kabin kısmını parçalamıştı.

Kimi haber sitelerinde ise amca yeğen arasında patron-işçi değil iş ortaklığı ilişkisi olduğu ve Hakan M.’nin alacaklarını alamadığı için kamyonları parçaladığı iddiasına yer verildi.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur