Mersin Vegan İnisiyatifi kuruldu: “Hayvan sömürüsüne destek olma, hayvan hapishanelerine gitme”

Mersin Vegan İnisiyatifi ilk eylemlerini yaparak kurulduklarını duyurdu. Hayvanat Bahçesi önünde “Hayvan sömürüsüne destek olma hayvan hapishanelerine gitme” sloganıyla yapılan eylemde hayvanların özgür yaşam hakkına dikkat çekmeye çalışan Mersin Vegan İnisiyatifi üyeleri hayvanat bahçesine gelen insanlar tarafından dikkatle dinlendi

Mersin Vegan İnisiyatifi kuruldu: “Hayvan sömürüsüne destek olma, hayvan hapishanelerine gitme”

Mersin Vegan İnisiyatifi kuruldu. Sınıfsız, sınırsız, özgür, eşitlikçi ve vegan bir dünya için anti-türcü, anti-kapitalist, anti-faşist bir mücadele çizgisi ile örgütlenmeye başlayan Mersin Vegan İnisiyatifi ilk eylemlerini yaparak kurulduklarını duyurdu.

Mersin Vagan İnisiyatifi, kurulmasının ardından ilk eylemini 29 Ağustos Pazar günü Tarsus Doğa Parkı’nda yaptı. Hayvanat Bahçesi önünde “Hayvan sömürüsüne destek olma hayvan hapishanelerine gitme” sloganıyla yapılan eylemde hayvanların özgür yaşam hakkına dikkat çekmeye çalışan Mersin Vegan İnisiyatifi üyeleri hayvanat bahçesine gelen insanlar tarafından dikkatle dinlendi. Veganlar polisler tarafından engellenmeye çalışıldı. Veganlar, tüm engellemelere rağmen, insanlara neden “hayvan hapishanesine” gitmemeleri gerektiği ve neden vegan mücadeleyi birlikte büyütmek zorunda olduğumuza dair insanlarla sohbet ettiler.

Açıklamada, “Özgürlük sadece insanlara has bir kavram değildir. Bütün türler için özgürlük istiyoruz. Doğal yaşamlarından koparılıp, insanların seyretmesi için hayvanların kafeslere kapatılıp sergilenmesi hayvan haklarına aykırıdır. Hayvanlar bizim kullanabileceğimiz eşyalar, giyebileceğimiz kıyafetler, yiyebileceğimiz yiyecekler, eğlenmek için izleyebileceğimiz canlılar değildir. Hayvanlar acıyı hissedebilen, Özgür yaşam hakkı olan varlıklardır. Hayvanların kafeslere kapatılması esarettir. Koşulları ne olursa olsun, hayvanat bahçeleri esir kampıdır. Bu esarete ortak olmayın. Hayvan hakları veganlıktır. Gelin hep birlikte, hayvanları kullanmadığımız, sömürmediğimiz, katletmediğimiz bir dünya kuralım. Son kafes kırılana dek mücadele etmeye devam edelim” denildi.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur