Koç Üniversitesi’nde barınma hakkı için direnen öğrencilere rektörlük önünde güvenlik saldırdı

Koç Üniversitesi öğrencileri, yurt ihtiyaçlarının karşılanması için eylem başlattı. Dün (27 Eylül) yurt sorunu direnişinin ilk gününde 12.30'da kampüste Odeon Meydanı'ndan taleplerini tekrarlamak için bir araya gelen öğrenciler rektörlük binasına doğru yürüyüşe geçti. Yürüyüşün ardından talepler yerine getirilene kadar okulun içerisinde çadır kurma eylemine geçildi. Eylem esnasında okulun öğrencisiymiş gibi davranan bir polis öğrenciler tarafından teşhir edildi. Okulun özel güvenlikleri tarafından apar topar okuldan kaçırıldı. Geceyi üniversitede geçiren öğrenciler, yurt hakkı talep ederek forum yaptı. Öğrenciler bugün (28 Eylül) de yurt sorunu direnişinin ikinci gününde rektörlük önünde bir araya geldi. Öğrencilerin taleplerini okudukları sırada açtıkları pankarta saldıran güvenlik pankartı öğrencilerin elinden alarak kaçırdı

Koç Üniversitesi’nde barınma hakkı için direnen öğrencilere rektörlük önünde güvenlik saldırdı

Koç Üniversitesi öğrencileri, yurt ihtiyaçlarının karşılanması için eylem başlattı.

Dün (27 Eylül) yurt sorunu direnişinin ilk gününde 12.30’da kampüste Odeon Meydanı’ndan taleplerini tekrarlamak için bir araya gelen öğrenciler “Barınma haktır alacağız!” sloganıyla rektörlük binasına doğru yürüyüşe geçti. Yürüyüşün ardından talepler yerine getirilene kadar okulun içerisinde çadır kurma eylemine geçildi.

Çadır kuran öğrenciler “Çadır kurmanın büyük cezası var denilerek” öğrenci dekanı tarafından tehdit edildi.

Öğrenciymiş gibi davranan polis teşhir edildi

Eylem esnasında okulun öğrencisiymiş gibi davranan bir polis öğrenciler tarafından teşhir edildi. Okulun özel güvenlikleri tarafından apar topar okuldan kaçırıldı.

Koç Üniversiteliler Dayanışması tüm üniversite öğrencilerini kampüslerde çadır kurmaya çağırdı.

Öğrenciler Henry Ford çimlerinde geceyi geçirdi

Geceyi Henry Ford çimlerinde geçiren öğrenciler yurt hakkı talep ederek forum yaptı.

Bugün yurt sorunu direnişinin ikinci gününde rektörlük önünde taleplerini okuyan üniversitelilere güvenlik saldırdı

Öğrenciler bugün (28 Eylül) de yurt sorunu direnişinin ikinci gününde rektörlük önünde bir araya geldi. Öğrencilerin taleplerini okudukları sırada açtıkları pankarta saldıran güvenlik pankartı öğrencilerin elinden alarak kaçırdı.

Üniversiteliler pankart asılmasına izin vermedikleri için pankartı tutarak Ömer Meydanı’nda direniş masasında bekleyişe devam ediyor.

Öğrencilerin bugünkü programı şöyle:

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur