ESP’den Şenyaşar ailesine ziyaret: “Direniş çığlığına ses olacağız”

Adalet Nöbeti’ni sürdüren Şenyaşar ailesini ziyaret eden ESP Eş Genel Başkanı Şahin Tümüklü, “Bu direnişi her yere yaymak için elimizden geleni yapacağız” dedi

ESP’den Şenyaşar ailesine ziyaret: “Direniş çığlığına ses olacağız”

Urfa’nın Suruç ilçesinde 14 Haziran 2018 tarihinde AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınlarının saldırısı sonucu eşi ve iki oğlunu kaybeden Emine Şenyaşar ile saldırıdan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın, Urfa Adliyesi önünde 9 Mart’ta başlattığı Adalet Nöbeti 206’ncı gününe girdi. “Şenyaşar Ailesi Adalet Köşesi” olarak adlandırılan alana gelen anne ve oğluna destek ziyaretleri de sürüyor. Ezilenlerin Sosyalist Partisi (ESP) Eş Genel Başkanı Şahin Tümüklü’nün de içinde yer aldığı heyet, aileyi ziyaret etti. Aile heyeti “Sadece adalet istiyoruz” dövizleriyle karşıladı. Ziyarette aileye, avukatları Hidayet Enmek de eşlik etti.

Destek çağrısı

ESP heyetine dava dosyasına ilişkin bilgi veren avukat Enmek, Adalet Nöbeti’nin engellemelere rağmen sürdürüldüğünü, avukatlar olarak da hukuki süreci sonuna kadar takip edeceklerini ifade etti. Enmek, “Bir gün adalet tecelli edecek. Bu adalet nöbeti biz hukukçuların ne kadar aciz olduğumuzu gösterdi. Bütün demokratik güçleri aileye destek vermeye davet ediyoruz” diye konuştu.

Ailenin direniş çağrısı

ESP Eş Genel Başkanı Şahin Tümüklü de bu coğrafyada adalet mücadelesini sürdürmenin önemine dikkat çekti. Tümüklü, dün Urfa 5’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen Suruç Katliamı Davası’nın 20’nci duruşmasının görüldüğünü hatırlatarak, “Dün Suruç’ta da gördük. Adalet sarayları, mahkemeleri, savcıları bu işin siyasi sorumlularının sözcüleri durumundalar. Burada da siyasi sorumlulara sözcülük yapan bir binanın önündeyiz. Bir ailenin nasıl katledildiğini ve mücadelelerinin üstünün nasıl kapatılmak istendiğini görüyoruz. Ailenin çağrısı bir direniş çağrısı. Bize düşen Şenyaşar ailesinin çığlığına ses olmak. Her yerde bu çığlığı haykırmak bizim görevimiz. Bu direnişi her yere yaymak için elimizden geleni yapacağız. Şenyaşar ailesi için adalet herkes için adalet demeye devam edeceğiz. Adalet mücadelelerini birleştireceğiz. Bu çığlık bizim çığlığımız.”

Ferit Şenyaşar da nöbet sürecinde yaşadıkları zorlukları aktardı. Heyet aileyle birlikte bir süre Adalet Nöbeti tuttuktan sonra alandan ayrıldı.

Kaynak: Mezopotamya Ajansı

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur