Bildiri dağıtan TİP üyeleri gözaltına alındı

Lüleburgaz’da “Tuğlayı biz çekeceğiz, duvarın altında hepsi kalacak!” başlıklı bildiriyi dağıtan 9 TİP üyesi gözaltına alındı

Bildiri dağıtan TİP üyeleri gözaltına alındı

Kırklareli’nin Lüleburgaz ilçesinde bildiri dağıtan 9 Türkiye İşçi Partisi (TİP) üyesi “izin alınmadığı” gerekçesiyle gözaltına alındı. “Tuğlayı biz çekeceğiz, duvarın altında hepsi kalacak!” başlıklı bildiri nedeniyle gözaltına alınan 9 TİP’li rutin sağlık kontrolleri için önce hastaneye götürüldü.

Gözaltına alınan 9 kişinin dağıttığı bildiride şu ifadeler yer alıyor:

Tuğlayı biz çekeceğiz, duvarın altında hepsi kalacak!

Bir suç örgütü liderinin kapana sıkıştıktan sonra yayınlamaya başladığı, siyaset-mafya-medya ağının kirli ilişkilerini ifşa-itiraf eden videoları ülkenin gündeminde.

Bizlerin uzun yıllardır işaret ettiği bu çürümüş mafya düzenine ilişkin gerçeklerin bu videolarla görünür olması haklılığımızı bir kez daha kanıtladı. Ancak biz, bir mafya bozuntusunun sözlerine sırtımızı yaslamayacağız. Temiz toplumu kirli ağızlardan çıkan laflarla yaratmayacağız.

Bu suç duvarının birbirlerine görünmez bir çimentoyla bağlanmış tuğlalarını tek tek alın teriyle geçinen emekçiler, öldürülmeleri “tolere” edilen kadınlar, hayalleri çalınmış gençler, bizler çekeceğiz. O duvarın altında ise hepsi kalacak.

Bizim gücümüz kendi ellerimizde.

Saray Rejimi’nin kılcal damarlarını oluşturan bu kirli düzenin failleri, tüm suçlular yargılanacak.

Aydınların, gazetecilerin, devrimcilerin, emekçilerin kanları üzerine kurdukları mafya düzeninin tüm sorumluları hesap verecek.

Biliyoruz, “Bu mafya iktidarı, bu kötülüğün organize olmuş hali hak ettiği sonu bulacak.”

Şimdi, hemen:

Hükümet istifa!

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur