Barınamıyoruz Hareketi nöbetine devam ediyor

Yüksek kira ve yüksek yurt ücretlerine karşı üniversitelilerin barınma sorununu gündeme alan Barınamıyoruz Hareketi, nöbetlerini İstanbul, İzmir, Antalya, Kocaeli ve Eskişehir'de devam ediyor. Çanakkale'de ise nöbetin ilk gününde

Barınamıyoruz Hareketi nöbetine devam ediyor

İstanbul’da üniversitelerin açılmasına günler kala hala nitelikli barınma talepleri karşılanmayan öğrenciler, “Barınamıyoruz” diyerek başlattıkları nöbetlerinin altıncı gününde Şişli Camii yanında devam ediyor.

İzmir’de nöbetin beşinci gününde Alsancak’ta Kültürpark Lozan tarafında çimlerde sabahlayacak olan öğrenciler herkesi dayanışmaya çağırdı.

Antalya’nın Alanya ilçesinde dün (23 Eylül) başlayan nöbetin bugün (24 Eylül) ikinci günü. “Barınamıyoruz” diyen öğrenciler bugün de çadır kurdu.

Kocaeli’nde ise günlerdir polis ablukası altında nöbetlerine devam eden öğrenciler bugün beşinci gününde paylaştıkları video ile İl Emniyet Müdürlüğü’ne mesaj gönderdi. Videoda, “Bizler için uykularınızın kaçtığının farkındayız. Kocaeli hava koşullarından dolayı gece boyu sokakta parklarda barınan ve bu yüzden sağlık sorunları yaşayan arkadaşlarımızdan selamlar getirdik. Siyasiler ve İl Emniyetine mesajımız açık ve nettir. Lütuf beklemiyoruz. Sadaka istemiyoruz. Sadece öğrencinin hakkını arıyoruz” denildi.

Eskişehir’de ise Haller Parkı’nda bir araya gelen öğrenciler gözaltına alındı.

ESKİŞEHİR’DE BARINMA HAKLARI İÇİN NÖBET TUTMAK İSTEYEN ÜNİVERSİTELİLERE “PANDEMİ TEDBİRLERİ” BAHANESİYLE GÖZALTI

Çanakkale’de de öğrenciler bugün nöbete başladı.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur