Aşı karşıtlarına toplanma serbest, Sarıgazi Halk Festivali’ne yasak

Sarıgazi'de yapılması planlanan Sarıgazi Halk Festivali, Sancaktepe Kaymakamlığı tarafından yasaklandı

Aşı karşıtlarına toplanma serbest, Sarıgazi Halk Festivali’ne yasak

Sarıgazi’de demokratik kitle örgütleri ile Sarıgazi halkı tarafından düzenlenen Sarıgazi Halk Festivali yasaklandı. Sancaktepe Kaymakamlığı tarafından teblig edilen yasaklama kararında, “Sancaktpee ilçemiz sınırları içerisinde huzur ve güvenliğin sağlanması, kamu düzeninin sağlanması, suç işlenmesinin önlenmesi…” gerekçelerine yer verildi.

Festivalin yasaklanmasının ardından hazırlık komitesi bir açıklama yayımlayarak, “Yasaklarınızı tanımıyoruz, 11 Eylül Cumartesi  saat 19.00’da Demokrasi Caddesi girişinde buluşuyoruz” dedi.

Festival Hazırlık Komitesi’nden yapılan açıklama şu şekilde:

Sarıgazi festivali sarıgazi halkının elinden alınmaya çalışılıyor. Hiçbir yasayı tanımayanlar, kendi koydukları hukuku dahi yok sayanlar, bizden koydukları keyfi yasaklara uymamızı bekliyorlar.

IŞİD çetelerine topraklarımızı açan, Suriye savaşını topraklarımıza taşıyan, Ankara da, Suruç ta, Amed te  katliama göz yuman, 1000 yıllık tescilli katil daha geçen hafta idilde 7 yaşındaki kürt çocugunu zırhlı araçla katleden kendileri değilmiş gibi, güvenlik bahanesi ile sarıgazi halk festivalini  yasaklıyorlar.

İstiyorlar ki, eşitlik, özgürlük, kardeşlik isteyenler olarak, insanca ve onurumuzla yaşayacağımız bir ülke/dünya mücadelesi yürütmeyelim.

Tüm Sarıgazi halkını Sarıgazi festivalini sahiplenmeye çağırıyoruz.

Susmuyoruz, sinmiyoruz, boyun eğmiyoruz!

Kurtuluş yok tek başına, ya hep beraber ya hiçbirimiz!

11 Eylül cumartesi bugün saat 19.00 da demokrasi caddesi girişinde buluşuyoruz

Sarıgazi Festivali Hazırlık Komitesi

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur