Ankara ve İstanbul’da Halkevleri Yaz Çocuk Buluşmaları sona erdi

Halkevleri'nin geleneksel hale getridiği Yaz Çocuk Buluşmaları, Ankara ve İstanbul'da sona erdi. Ankara'da dört bölgede, İstanbul'da beş bölgede yapılan buluşmalarda gönüllülerin yürütücülüğünde onlarca atölye yapıldı

Ankara ve İstanbul’da Halkevleri Yaz Çocuk Buluşmaları sona erdi

Halkevleri’nin geleneksel hale getridiği Yaz Çocuk Buluşmaları, Ankara ve İstanbul’da sona erdi. Ankara’da dört bölgede, İstanbul’da beş bölgede yapılan buluşmalarda gönüllülerin yürütücülüğünde onlarca atölye yapıldı.

  • Ankara:

Ankara’da Dikmen’de, Tuzluçayır’da, Keçiören’de ve Batıkent’te çocuk hakları, eğlenceli bilim, ekoloji, evrim, felsefe treni, sağlık, hayvan hakları, toplumsal cinsiyet, masal, feminist resim, akran zorbalığı, Korece, yaratıcı işler, yoga, makrome, İngilizce atölyeleri yapıldı. Göçmen çocukların da katıldığı atölyelerde çocuklara Uçurtma dergisi de dağıtıldı. Şubadap Çocuk’un şarkılarının çalındığı atölyeler, çocukların kendi yaşamak istedikleri dünyayı çizdikleri etkinliklerle sonlandırıldı.

  • İstanbul:

İstanbul’da Sarıyer, Okmeydanı, Sarıgazi, Esenyurt ve Avcılar/Yeşilkent’te eğlenceli bilim atölyesi, koro, masal atölyesi, kukla atölyesi, görsel sanat atölyesi, spor etkinlikleri ve toplumsal cinsiyet atölyesi yapıldı.

Yaz Çocuk Buluşmaları’ndan fotoğraflar:

  • Ankara:

Dikmen/Ahmed Arif Parkı

Dikmen/Ahmed Arif Parkı

Tuzluçayır/Feyzullah Çınar Parkı

  • İstanbul:

İstanbul/Sarıgazi

İstanbul/Sarıyer

İstanbul/Esenyurt

İstanbul/Esenyurt

İstanbul/Okmeydanı

İstanbul/Avcılar-Yeşilkent

İstanbul/Esenyurt

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur