Ahmet Atakan mezarı başında anıldı: “Adalet mücadelemizden vazgeçmeyeceğiz”

Haziran İsyanı’nda yitirdiğimiz direnişçilerden Ahmet Atakan, aramızdan ayrılışının sekizinci yıldönümünde ailesi ve yoldaşları tarafından mezarı başında anıldı

Ahmet Atakan mezarı başında anıldı: “Adalet mücadelemizden vazgeçmeyeceğiz”

Haziran İsyanı’nda yitirdiğimiz direnişçilerden Ahmet Atakan, aramızdan ayrılışının sekizinci yıldönümünde (10 Eylül) mezarı başında anıldı.

2013’te isyanın aylar boyu sürdüğü Antakya’da, ODTÜ yolunun yapılmasına karşı süren direnişe destek amacıyla 9 Eylül’ü 10 Eylül’e bağlayan gece Armutlu’daki eyleme yönelik polis saldırısı sonucu hayatını kaybetmişti.

Atakan ailesinin çağrısıyla saat 18.00’da Defne ilçesine bağlı Pınarbaşı Mahallesi’nde bulunan mezarında yapılan anmaya arkadaşları, yoldaşları ve demokratik kitle örgütleri katıldı.

Emsal Atakan: “8 yıl geçti, ancak davası dahi açılmadı”

Sendika.Org’a konuşan anne Emsal Atakan, “Oğlum Ahmet Atakan, Gezi direnişinde demokratik hakkını kullanırken katledildi ve katilleri yargılanmadı. 8 yıl geçti, ancak davası dahi açılmadı. Bizler ailesi ve yoldaşları olarak Ahmet için adalet mücadelesi vermeyi sürdüreceğiz. Ahmet’in katilleri yargılanana kadar adalet mücadelemizden vazgeçmeyeceğiz” dedi.

Sendika.Org/Antakya

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur