Şirin Dilan Erdoğdu’yu kaçıran erkek sosyal medyadaki baskıdan korkup bırakmış

Yenimahalle ilçesine bağlı Uğur Mumcu Mahallesi'nde 4 Ağustos günü öğlen saatlerinde kaybolan Şirin Dilan Erdoğdu bu sabah evinin yakınlarında bulundu. Mahalle muhtarı Cennet Mumcu, Erdoğdu'nun internette tanıştığı bir erkek tarafından kaçırıldığını ve sosyal medyada verilen tepkiler üzerine kaçıran erkeğin korkup Dilan'ı evinin yakınlarına bıraktığını söyledi

Şirin Dilan Erdoğdu’yu kaçıran erkek sosyal medyadaki baskıdan korkup bırakmış

Ankara’nın Yenimahalle ilçesine bağlı Uğur Mumcu Mahallesi’nde yaşayan zihinsel engelli genç kadın Şirin Dilan Erdoğdu, dün (4 Ağustos) saat 15.00 sularında annesi Türkan Erbil ile evlerinin bahçesini yıkadıktan sonra, kedilerin su kabını değiştirmek için evden çıktı. O sırada mutfaktan çöp poşeti almak için eve giren annesi geri döndüğünde kızını bulamadı.

Erbil, kızını bulamayınca yakınlarına da haber vererek karakola kayıp ihbarında bulundu. Erdoğdu’nun kaybolduğunun duyulması üzerine sosyal medyada da çağrılar dolaşıma girdi.

Şirin Dilan Erdoğdu sabah saatlerinde Eryaman’da kendi evinin yakınlarında, eve doğru yürürken bulundu.

“Sosyal medyada çığ gibi yayıldı ve Dilan bulundu”

Baba Murat Erdoğdu, AA muhabirine yaptığı açıklamada sosyal medyada duyarlılık göstererek Şirin Dilan’ın bulunması çağrısı yapan herkese teşekkür etti:

Sabah 6’ya kadar telefonundan alınan bir sinyalle bulunma ihtimali olan yerler gezildi, arandı. Bundan sonra biz de arkadaşlarıyla beraber kızımızı bulduk. Kızımızın sağlığı yerinde, herhangi bir zarar görmemiş.

Sosyal medyadan bize yardım eden, destek veren tüm duyarlı insanlara, emniyetimize çok teşekkür ediyorum. Çok ilgi ve alaka gösterdiler. Özellikle sosyal medyada bu çığ gibi yayıldı ve Dilan bulundu. Çok büyük emekleri var. Kızımız çok iyi, ifadesi alındıktan sonra evimize gideceğiz.

Kızlarının kayıp olduğu saatlerde evde duramadıklarını ve Dilan’ı bulmak için arama çalışmalarına katıldıklarını anlatan Murat Erdoğdu, “Karakolun bir üst sokağında Dilan’ı dalgın ve amaçsız bir şekilde yürürken gördük. Kucaklaştık. Bizi gördü ağladı, çok sevindi” diye konuştu.

Şirin Dilan Erdoğdu, ifadesinin alınması için Ankara Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü. Uğur Mumcu Mahallesi Muhtarı Cennet Mumcu, Sendika.Org’a yaptığı açıklamada Dilan Erdoğdu’nun sosyal medyada tanıştığı bir erkek tarafından kaçırıldığını belirtip, “Dilan’ın annesiyle doğrudan görüştüm. Dilan’ı kaçıran kişi sosyal medyadaki baskından korkup bırakmış” dedi.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur