Şenyaşar ailesinin “Adalet” arayışı 162’nci gününde: “Başınızı kuma gömerek gerçeklerden, sorumluluktan kaçamazsınız!”

Urfa Adliyesi önünde 162 gündür ‘Adalet Nöbeti’ tutan Şenyaşar ailesi, adalet talepleri karşısında deve kuşu gibi başlarını kuma gömmekle eleştirdikleri yetkililere "sorumluluktan kaçamazsınız!” diyerek seslendi

Şenyaşar ailesinin “Adalet” arayışı 162’nci gününde: “Başınızı kuma gömerek gerçeklerden, sorumluluktan kaçamazsınız!”

Urfa’nın Suruç ilçesinde 14 Haziran 2018 tarihinde AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınlarının saldırısı sonucu eşi ve iki oğlunu yitiren Emine Şenyaşar ile saldırıdan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın Urfa Adliyesi önünde başlattığı Adalet Nöbeti 162’nci gününde sürdü.

Sabah erken saatlerde adliye önüne gelen Emine ve Ferit Şenyaşar, “Şenyaşar ailesi adalet köşesi” olarak adlandırılan alandaki nöbetlerine başladı.

Katliamda yaşamını yitiren baba Hacı Esvet, oğulları Celal ve Adil Şenyaşar ile saldırıya uğradıkları ambulansa ait fotoğrafın yer aldığı “14.06.2018 tarihinde Suruç Devlet Hastanesinin içinde baba ve 2 oğlu katledildi. 3 yıldır tek tutuklu yok! üstünlerin hukuku son bulsun. Herkes İçin Adalet” yazılı pankartı adliye önündeki beton blokların önüne bırakan aile, yolu adliyeye düşenlere maruz kaldıkları katliama dair verdikleri adalet mücadelesini anlatmaya devam etti.

“Yetkililer deve kuşu misali olmuş”

Aile, sosyal medya hesaplarından da #SenyasarAilesiİcinAdalet etiketi ile “Eşi ve iki evladı hastanede katledilen annenin adalet talebine karşı yetkililer deve kuşu misali olmuş. Başınızı kuma gömerek gerçeklerden, sorumluluktan kaçamazsınız!” mesajını paylaştı.

Kaynak: Mezopotamya Ajansı

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur