Şenyaşar Ailesi: Dört bir yandan adalet çığlıkları yükseliyor

Adalet arayışlarını sürdüren Şenyaşar Ailesi, son günlerde yayılan orman yangınları ve DEDAŞ’ı protesto eden çiftçi eylemlerine dikkati çekerek, “Türkiye'nin dört bir tarafından adalet çığlıkları yükseliyor” mesajı paylaştı

Şenyaşar Ailesi: Dört bir yandan adalet çığlıkları yükseliyor

AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınlarının saldırısı sonucu eşi ve iki oğlunu yitiren Emine Şenyaşar ile saldırıdan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın, Urfa Adliyesi önünde 9 Mart’ta başlattığı “adalet” nöbeti, 148’inci gününde devam ediyor. Sabahın erken saatlerinde adliye binası önüne yerleştirilen beton blokların önüne gelen anne ve oğlu, yere bıraktıkları “Herkes için adalet”, “Bir anne 148 gündür Urfa Adalet Sarayı önünde adalet nöbeti tutuyor. 2 evladı ve eşi hastanede katledildi, katliamın içinde milletvekili olduğu için 3 yıldır dava açılmıyor” dövizleriyle nöbeti başlattı.

Adli tatil ve havaların sıcak olmasına rağmen eylemlerini sürdüren Şenyaşar Ailesi, sosyal medya hesaplarından son günlerde yayılan orman yangınları ve Dicle Elektrik Dağıtım Şirketi’ni (DEDAŞ) protesto eden çiftçi eylemlerine dikkat çekerek, “Türkiye’nin 4 bir tarafında ormanlar yanıyor. Türkiye’nin 4 bir tarafından çiftçiler ekonomik sıkıntılardan eylem yapıyor. Türkiye’nin 4 bir tarafından adalet çığlıkları yükseliyor. Devletin temeli adalettir. Neden yetkililer sessiz… Adliye sarayında zulüm devam ediyor” mesajı paylaştı.

Kaynak: Mezopotamya Ajansı

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur