Özel Sektör Öğretmenleri Sendikası kuruldu: “Birleşelim, kenetlenelim!”

Özel okullar ve dershanelerde çalışan öğretmenler örgütleniyor. Özel Sektör Öğretmenleri Sendikası'nın kuruluşu duyurulurken, öğretmenlere birleşme ve dayanışma çağrısı yapıldı

Özel Sektör Öğretmenleri Sendikası kuruldu: “Birleşelim, kenetlenelim!”

Özel okullar ve dershanelerde çalışan öğretmenlerin sendikası Özel Sektör Öğretmenleri Sendikası (Öğretmen Sendikası) kuruldu. Öğretmen dayanışması olarak yola çıkan özel sektör öğretmenleri “Özel öğretim kurumlarına sendika girecek” iddiasıyla dayanışmalarını resmileştirdi.

İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Mersin, Antakya, Antalya, Bursa, Eskişehir, Samsun, Ordu, Artvin, Ağrı illerinde kurucu üyelerinin bulunduğu, memleketin hemen her şehrinde var olan bu dayanışma ağları ile Öğretmen Sendikası tüm özel sektör öğretmenlerinin resmi olarak üye olabileceği yasal statüsünü kazandı.

30 Ağustos’da İstanbul’da toplanıyorlar

Kuruluş işlemlerinin ardından öğretmenler kuruluş deklarayonlarını açıklayacakları ve gelecek döneme dair programlarını tartışacakları bir toplantı düzenliyor.

Sendika, “Tüm eğitim emekçilerine, bileşenlerine, ataması yapılmayan öğretmenlere çağrımız var. Bir arada olalım. Dayanışma güçlendirir!” çağrısıyla tüm  özel sektör öğretmenlerini 30 Ağustos Pazartesi günü 13.00’te Şişli Belediyesi Nazım Hikmet Kültür Evi’nde düzenlenecek toplantıya davet etti.

Buluşma öncesinde Sendika.Org’a konuşan özel bir okulda öğretmenlik yapan Damla Topuz, Özel okullarda, kurslarda, rehabilitasyon merkezlerinde çalışan bütün öğretmenleri ve dayanışma göstermek isteyen dostları buluşmalarına davet etti. Topuz’un ifadesi şöyle:

Kısa süreli sözleşmelerle, mobbingle esnek çalılma saatleriyle güvencesiz çalıştırılmaya mahkum edilen öğretmenler olarak yarın İstanbul’da bir araya geliyoruz. Birlikte mücadele ederek gücümüzü büyütmek istiyoruz. Özel okullarda, kurslarda, rehabilitasyon merkezlerinde çalışan bütün öğretmenleri ve dayanışma göstermek isteyen bütün dostlarımızı yarın İstanbul’daki buluşmamıza bekliyoruz.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur