KESK greve çıkıyor: Sefalet, yoksulluk, güvencesizlik dayatan bu mutabakatı kabul etmiyoruz!

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK), Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’in açıkladığı maaş zammı oranlarına tepki göstererek, 27 Ağustos Cuma günü grev çağrısı yaptı

KESK greve çıkıyor: Sefalet, yoksulluk, güvencesizlik dayatan bu mutabakatı kabul etmiyoruz!

KESK, Çalışma Bakanlığı ve yetkili konfederasyon Memur-Sen arasında imzalanan ve 5.5 milyon kamu emekçisi ile emeklisini ilgilendiren TİS’i kabul etmediklerini belirterek yarın (27 Ağustos) greve çıkıyor.

Kabul etmiyoruz

KESK tarafından yapılan grev açıklamasında “5,5 milyon kamu emekçisi ve emeklisi bir “oldu bitti” durumu ile karşı karşıya bırakılmıştır. Bu durum bile tek başına 5,5 milyon kamu emekçisine ve emekliye verilen değeri ortaya koymaktadır. Pazartesi günü açıklanan mutabakat ise kamu emekçilerine, emeklilere verilen değeri gösteren bir belgedir” ifadelerine yer verilirken, 27 Ağustos Cuma günü hizmet üretmeme çağrısı yapıldı:

Bu görev ve sorumluluğun bir adımı olarak tüm kamu emekçilerini kendilerine dayatılan sefalet-yoksulluk ve güvencesizlik mutabakatına karşı tepkilerini göstermek üzere üretimden gelen gücümüzü kullanmaya, 27 Ağustos 2021 Cuma günü bir günlük hizmet üretmeme eylemine katılmaya çağırıyoruz.

Bizleri yıllardır siyasi iktidarın ve yine bu iktidarın Hakem Kurulunun iki dudağı arasından çıkacak kararlara mahkum eden mevcut sisteme karşı grev hakkı ile tamamlanmış gerçek toplu sözleşme sistemi için mücadelemizi sürdüreceğiz.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur