Jandarmadan “kundakçı” avcılarına: “Sizi birbirinize kırdırmak istiyorlar, yok böyle bir şey, yapmayın”

Çarşamba günü başlayan yangınların ardından yayılan "sabotaj" ve "kundakçılık" haberleri bir jandarma komutanını isyan ettirdi: "Her gün 'bir sürü molotof kokteyli atılıyor' diyorlar. Öyle bir şey yok. Yakalanan arkadaşlar da serbest kaldı suçsuz oldukları için"

Jandarmadan “kundakçı” avcılarına: “Sizi birbirinize kırdırmak istiyorlar, yok böyle bir şey, yapmayın”

Ege ve Akdeniz’de başlayan yangınların ardından çok sayıda trol hesap yangınların “terör örgütleri” tarafından başlatıldığı, molotoflarla kundakçılık ve sabotaj yapıldığı yalanını yaymış, bir çok bölgede silahlı siviller yol keserek kimlik kontrolü yapmaya başlamıştı.

Manavgat Belediye Başkanı provokasyon uyarısı yaparak “Asılsız ihbarlardan yararlanan provokatörler süreci zorlaştırıyor” açıklamasında bulunmuştu.

Her gün “bir sürü molotof kokteyli atılıyor” diyorlar, öyle bir şey yok

Sosyal Medya’da yer alan bir videoda, yol kesen sivillere hitap eden bir jandarma komutanı, “Sizi birbirinize kırdırmak istiyorlar, yok böyle bir şey yapmayın. Başınıza büyük işler alırsınız” diyerek uyarıda bulundu.

Jandarma komutanın konuşması şu şekilde:

Sizin o üye olduğunuz WhatsApp gruplarından sizi birbirinize düşürmek için sürekli yanlış plaka atıyorlar. Burada çevireceksiniz linç edeceksiniz ondan sonra başınıza büyük olaylar gelecek. Bu tür haberlere inanmayın.

Gerçekten şüpheli bir durum olduğu zaman 112’ye bildirin bizi yönlendiriyorlar. Sizlerin böyle yollara düşmesini gerektirecek bir durum yok. Her gün “bir sürü molotof kokteyli atılıyor” diyorlar. Öyle bir şey yok. Yakalanan arkadaşlar da serbest kaldı suçsuz oldukları için. Bir sürü aracımız zarar gördü. Sizlerin yaptığı bu hareketler bizlerin zamanını alıyor.

Böyle bir olay yok. Atılan bütün plakaları biz değerlendiriyoruz. Sizleri birbirinize kırdırmak istiyorlar. Sizlerin arasında panik yaratmışlar. Bu kadar terörist olmasına imkan yok burada.

Sürekli sırt çantalı ihbarı geliyor. Burası turizm bölgesi herkes yaya.

Senin plakanı verecekler, seni tanımayacaklar linç ettirecekler. Seni öbür tarafa verecekler, tanımayacaklar seni linç ettirecekler, hepimizi birbirimize düşürmeye çalışıyorlar. Gerçekten bizim aradığımız molotofçu yok.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur