Halkın festivali 16 yaşında: Halkevleri Kemalpaşa Halk Festivali başladı

Geçen yıl pandemi nedeniyle gerçekleştirilemeyen Halkevleri Kemalpaşa Halk Festivali bu zorunlu aranın ardından bu yıl kaldığı yerden devam ediyor

Halkın festivali 16 yaşında: Halkevleri Kemalpaşa Halk Festivali başladı

Hopa-Kemalpaşa’da bütünüyle halkın kendi emeği, dayanışması ve kolektif üretimi ile örgütlenen Halkevleri Kemalpaşa Halk Festivali 16 yaşında.

Geçen yıl pandemi nedeniyle gerçekleştirilemeyen ancak bu zorunlu aranın ardından bu yıl kaldığı yerden devam eden festival, yürüyüş ile başladı.

Kemalpaşa Halkevi önünde toplanan kitle Kemalpaşa Meydan’a yürüyüş yaptı. “Halkın festivali 16 yaşında” yazılı pankartın taşındığı yürüyüşe tulum eşlik etti.

Kemalpaşa Meydanı’ndan tulum eşliğinde oynanan horonun ardından konuşan Atakan Asılbay şunları söyledi:

Kemalpaşa ve Hopa halkının katkılarıyla yapılan Kemalpaşa Halk Festivali yanan ormanlarıni katledilen kadınların sesi. Bu festival İstanbul Sözleşmesi yaşasın diyen kadınların, selde hayatını kaybeden insanların, yanan ormanların, ağaçların, kuşların festivalidir. Bu festival hepimizin emekleri ile yapılıyor. Bu festival çocukların kahkahasıyla yapılıyor. Bu akşam başlayacak festivalimize tüm halkımızı çağırıyoruz.

Asılnay’ın konuşmasının ardındna etkinlik sokak tiyatrosu ile devam etti.

Festival Programı

13-14 Ağustos’da devam edecek 16. Kemalpaşa Halk Festivali’nin programı şu şekilde:

 

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur