16. Kemalpaşa Halk Festivali başlıyor: ‘’Karanlığa uzanan ellerimiz bir gün, aydınlık sabahlar getirecek’’

Bu yıl "Karanlığa uzanan ellerimiz bir gün, aydınlık sabahlar getirecek" sloganı ile düzenlenecek olan 16. Kemalpaşa Halk Festivali 14-15 Ağustos'ta yapılacak

16. Kemalpaşa Halk Festivali başlıyor: ‘’Karanlığa uzanan ellerimiz bir gün, aydınlık sabahlar getirecek’’

Hopa-Kemalpaşa halkının kendi emeği, dayanışması ve kolektif üretimi ile örgütlediği sponsorsuz, fonsuz Halkevleri Kemalpaşa Halk Festivali 15 yaşında. Festivalin bu yıl ki sloganı ise “Karanlığa uzanan ellerimiz bir gün, aydınlık sabahlar getirecek” oldu.

14-15 Ağustos’ta gerçekleşecek festival için geri sayım başladı. Kemalpaşa Halk Festivali’ne 16 yıldır olduğu gibi bu yıl da binlerce kişinin katılması bekleniyor. Festivalde bu yıl Apolas Lermi, Bajar başta olmak üzere bir çok sanatçı dayanışma göstererek festival sürecine dahil olacak. Halkevleri Genel Başkanı Nebiye Merttürk ve TİP Hatay Milletvekili Barış Atay da festivale katılan isimler arasında.

14 Ağustosta festival yürüyüşü ile başlayacak, etkinlik gece ve gündüz etkinlikleri ile devam edecek. Birinci günün gündüz etkinlikleri kapsamında festival yürüyüşünün ardından sokak tiyatrosu yapılacak. Akşam etkinliğinde ise Tanju Topal, Apolas Lermi, Hopa Halkevi Müzik Topluluğu ve  Onurcan Çelik-Ufuk Yılmaz sahne alacak.

Festivalin ikinci gününde gündüz etkinlikleri kapsamında yapılacak panelin katılımcıları ise Sendika.Org yazarı Ferda Koç ve Gazete Duvar yazarı Hakkı Özdal olacak. 15 Ağustos kapanış gecesi etkinliğinde ise Bajar, Mengene ve Salih Yılmaz sahne alacak.

Sendika.Org 

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur