Şanlıurfa Barosu’na kayıtlı avukat İsa Alkan ile kardeşi Ömer Alkan, çıkan silahlı kavgada öldürüldü

Urfa'nın Haliliye ilçesinde, Şanlıurfa Barosu'na kayıtlı Avukat İsa Alkan ile kardeşi Ömer Alkan, çıkan silahlı kavgada öldürüldü

Şanlıurfa Barosu’na kayıtlı avukat İsa Alkan ile kardeşi Ömer Alkan, çıkan silahlı kavgada öldürüldü

Urfa’nın Haliliye ilçesinde, Şanlıurfa Barosu’na kayıtlı avukat İsa Alkan ile kardeşi Ömer Alkan, çıkan silahlı kavgada öldürüldü. Urfanatik’ten İbrahim Çakmak’ın özel haberine göre; avukat İsa Alkan ile kardeşi Ömer Alkan, Sırrın Karşıyaka Mahallesi’nde fail O.A. karşılaştı. Avukat Alkan’ın boşanma aşamasında olduğu eşinin kardeşi olduğu öğrenilen O.A. ile tartışma yaşandı.

Tartışmanın büyümesi üzerine O.A. yanında bulundurduğu tabancayla Alkan kardeşleri yaraladı. Ambulans ile Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan Alkan kardeşler kurtarılamadı. Olaydan sonra kaçan O.A.’nın yakalanması için polis ekiplerince çalışma başlatıldı.

Bir tutuklama

Polis yaptığı çalışmada, avukat İsa Alkan ve kardeşi Ömer Alkan’ın ölümüne ilişkin olaya karıştığı belirlenen M.A. gözaltına alınarak tutuklandı. Ö.A.’nın yakalanması için çalışmaların devam ettiği öğrenildi.

Alkan kardeşler defnedildi

Avukat İsa Alkan ile kardeşi Ömer Alkan, Şanlıurfa Adli Tıp Kurumu’ndaki otopsi işlemlerinin ardından yakınlarına teslim edildi. Alkan kardeşler, Harran ilçesine bağlı Parapara Mahallesi’nde defnedildi.

Urfa Barosu avukatın yakınlarına baş sağlığı diledi.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur