Motosikletteki genci vuran polise karşı Kelkit halkı İlçe Emniyeti Müdürlüğü önünde: “Katil polis istemiyoruz”

Gümüşhane Kelkit'te polisin "Dur" ihtarına uymadığı gerekçesiyle ateş etmesi sonucu Serkan G. adlı yurttaş ağır yaralandı. Kelkit halkı, yaşananları protesto etmek için Kelkit İlçe Emniyet Müdürlüğü önünde toplanarak "Katil polis istemiyoruz" sloganları attı

Motosikletteki genci vuran polise karşı Kelkit halkı İlçe Emniyeti Müdürlüğü önünde: “Katil polis istemiyoruz”

Gümüşhane’nin Kelkit ilçesinde polis, “Dur” ihtarına rağmen durmayan motosiklete ateş etti. Motosikletin arkasında yolculuk eden Serkan G., polisin ateşi sonucu boynundan vurularak ağır yaralandı.

Evrensel’e konuşan Serkan G’nin amcasının oğlu Mikail G., “Burada zaten polisler de birçok motosikletinin ehliyeti ya da ruhsatı olmadığını biliyor. Gençlerin bu nedenle panik yaparak durmadıklarını anlamak çok zor değil. İlçemizde herhangi bir terör vs. eylemi de yok. Buna rağmen silah kullanılıyor” diyerek yaşananlara tepki gösterdi.

“Katil polis istemiyoruz”

Yaşananların ardından Kelkit halkı, Kelkit İlçe Emniyet Müdürlüğü önünde toplanarak yaşananları protesto etti. Protesto sırasında “Katil polis istemiyoruz” sloganları atıldı. Sloganlarn yanı sıra, emniyetin bariyerlerini de zorlayan yurttaşlar, ellerindeki şişeleri de polise fırlattı.

Emniyetin önüne yaşananları protesto etmek ve silah kullanan polislerin yargılanması talebiyle gittiklerini Evrensel’e anlatan Mikail G., “Burada silah kullanan polisin en ağır şekilde yargılanmasını istiyoruz. Eğer bu yapılmazsa başkalarının da canları aynı şekilde yanacak. Yetkililer buna çözüm bulsunlar. Polisin bu kadar basit silah kullanması ve insan hayatı bu kadar ucuz olamaz. Bu gençler silah kullanılmadan da durdurulabilirdi” diye konuştu. Mikail G., emniyet önünde toplananlara kaymakamın açıklama yaparak ‘Silah kullanan polisler açığa alındı, haklarında soruşturma açıldı. Olay İçişleri Bakanlığı’nda artık’ dediğini aktardı.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur