Memur-Sen’de kalma “teşviki”: 20 bin TL teminatlı ferdi kaza sigortası

Memur-Sen'e bağlı Birlik Haberleşme ve İletişim Çalışanları Sendikası (Birlik Haber-Sen), kendisinden istifa eden kamu emekçisine üyeliğini sürdürmesi için rüşvet teklif etti. Sendika, istifa eden üyesine attığı mesajda sendikalarında kalmaları halinde 20 bin TL teminatlı ferdi kaza sigortasının devam edeceğini belirtti. Yaşanan durumla ilgili görüş almak için ulaştığımı Haber Sen Genel Başkanı Mesut Balcan, Memur-Sen'den istifaların arttığını belirterek Memur-Sen'in üyelerini tutabilmek için bu tür sendikal faaliyete girmeyen şeyler yaptığını dile getirdi

Memur-Sen’de kalma “teşviki”: 20 bin TL teminatlı ferdi kaza sigortası

Memur Sen’e bağlı Birlik Haberleşme ve İletişim Çalışanları Sendikası (Birlik Haber-Sen), bugün kendilerinden istifa eden PTT emekçisi üyesine üyeliğinin devam ettirmesi adına adeta “rüşvet” teklif etti. Birlik Haber-Sen, kendilerinden istifa eden kamu emekçisine sendikalarında kalmaları halinde 20 bin TL teminatlı ferdi kaza sigortasının devam edeceğini belirten bir mesaj attı.

Birlik Haber-Sen’in istifa eden üyesine attığı mesaj şöyle:

Birlik Haber-Sen ailemizden istifanız Genel Merkez’imize ulaşmıştır. Üyeliğinizin devam etmesi durumunda 20 BİN TL TEMİNATLI FERDİ KAZA SİGORTANIZ ve MOTİF KARTINIZ İPTAL edişmeyeceği gibi şahsınıza vereceğimiz hukuki destek de devam edecektir. 30 gün içerisinde vazgeçme hakkınızın bulunduğunu hatırlatır. Sizi yeniden aramızda görmekten mutluluk duyarız.

“Memur-Sen, üyelerini tutabilmek için sendikal faaliyete girmeyen faaliyetler yapmakta”

Konuya ilişkin yorumunu almak için Haber-Sen Genel Başkanı Mesu Balcan’a ulaştık. Sendika.Org’a konuşan Balcan, ekonomik krizin derinleşmesiyle sarı sendika Memur-Sen’in üyelerinin taleplerinin karşılayamadığını ve bu sebeplerden kaynaklı Memur-Sen’den istifaların arttığını ifade etti. İstifa eden PTT emekçisinin kendilerine üye olması ve atılan mesajı kendilerine göstermesi sonucu bilgi sahibi olduklarını belirten Balcan, yaşananın tekil bir olay olmadığını, aksine yaygın bir durum olduğunu ifade etti.

Memur-Sen’in üyelerinin taleplerini karşılayamamasından kaynaklı sendikaların asli görevi olmayan sigorta şirketleri, lokantalar veya çeşitli işletmelerle yaptıkları anlaşmalarla üyelerinin üyeliklerini sürdürmeye teşvik ettiğini bildiren Balcan, sendikaların bu tarz çalışmalar yerine asli görevleri olan emekçilerin mali, sosyal ve özlük haklarına odaklanması gerektiği, emekçilerin üzerinde baskı veya mobing varsa bunu kamuoyuna duyurması gerektiğini söyledi.

Balcan ayrıca PTT’de sendikal ayrımclık yaşandığını da bildirdi. Daha öncesinde Haber-Sen’de yöneticilik veya temsilcilik yapmış kamu emekçilerinin kurumda baş müdürlük veya daire başkanlıklarına getirilmediğini belirterek Memur-Sen’in kamu emekçilerini “Daire başkanlıklarında, müdürlüklerde bizim arkadaşlarımız var. Gerektiğinde size yardımcı olabiliriz” diyerek kendilerine katmaya çalıştığını söyledi.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur