Kemal Kılıçdaroğlu: “Kendini derin devlet olarak görme gafletine düşen çetelere sesleniyorum…”

Kılıçdaroğlu, Konya'da Dedeoğulları ailesinden 7 kişinin ölümü ile sonuçlanan ırkçı katliamla ilgili olarak sosyal medya hesabında paylaştığı mesajında ırkçı provokasyonlara gönderme yaparak "Kendini derin devlet olarak görme gafletine düşen çetelere sesleniyorum: Halkımızın kardeşliğini bozma çabanıza kesinlikle izin vermeyeceğiz!" dedi

Kemal Kılıçdaroğlu: “Kendini derin devlet olarak görme gafletine düşen çetelere sesleniyorum…”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Konya’da Dedeoğulları ailesinden 7 kişinin ölümü ile sonuçlanan ırkçı katliamla ilgili olarak sosyal medya hesabında paylaştığı mesajında ırkçı provokasyonlara gönderme yaparak “Kendini derin devlet olarak görme gafletine düşen çetelere sesleniyorum: Halkımızın kardeşliğini bozma çabanıza kesinlikle izin vermeyeceğiz!” dedi.

Kılıçdaroğlu’nun bu sözlerini takip eden “Ancak devletimiz bakidir ve devletimizi tüm kurumlarıyla birlikte yeniden ayağa kaldıracağız” sözleri de dikkat çekti.

Konya’dan korkunç bir katliam haberi aldık. Konu çok hassas olduğu için, detaylar netleşmeden konuşmak istemedim. Abdüllatif Şener Bey’in başkanlığındaki heyetimiz bölgede. Tespitler paylaşılacaktır. Yine de ileride olabilecek yeni provokasyonlarla ilgili düşüncelerimi paylaşayım.

En kıymetli varlığımız Türk-Kürt kardeşliğidir. Ülkemizin çok yükü var biliyorum; kardeş olanların beli bükülür, gönlü bükülmez. Kendini derin devlet olarak görme gafletine düşen çetelere sesleniyorum: Halkımızın kardeşliğini bozma çabanıza kesinlikle izin vermeyeceğiz!

Bu ülkenin geleceği için mücadele edecek milyonlarca Kuvay-i Milliyeci, vatansever var. Bu ülkeyi sokakta bulmadık biz. Bu iktidar da yolcudur! Ancak devletimiz bakidir ve devletimizi tüm kurumlarıyla birlikte yeniden ayağa kaldıracağız. Kardeşçe yaşadık ve yaşayacağız.

Sendika.Org

 

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur