İYİ Partili Çıray’dan katliam açıklaması: “Münferit hadiseleri büyütmeyin”

Konya'da 7 kişinin öldürüldüğü katliamın "büyütüldüğünü" savunan Akşener'in baş danışmanı Çıray, Kürt aileye yönelik saldırıyı iki aile arasındaki bir "husumet" olarak nitelendirdi

İYİ Partili Çıray’dan katliam açıklaması: “Münferit hadiseleri büyütmeyin”

İYİ Parti İzmir Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Aytun Çıray, Konya’da 7 üyesi öldürülen Kürt aileye yönelik katliamı “münferit hadise” olarak niteledi, “büyütmeyin” ifadesini kullandı.

Meram’da daha önce saldırıya uğrayan Kürt Dedeoğulları ailesinin 7 üyesi, evlerine düzenlenen silahlı saldırıda yaşamını yitirmiş, “Biz ülkücüyüz, sizi burada yaşatmayacağız” denilerek düzenlenen ilk saldırının ardından saldırganların serbest bırakıldığı ortaya çıkmıştı. Bu süreçte tehdit almaya devam eden aileye yönelik saldırının göz göre göre geldiği ortaya çıktı.

Katliam sosyal medyada büyük tepki toplarken, İYİ Parti İzmir Milletvekili Çıray, Twitter hesabından yaptığı açıklamada ırkçı saldırıyı “münferit bir hadise” olarak nitelendirerek “büyütmeyin” dedi ve şunları yazdı:

Konya’da Kürt aileye ırkçı saldırı haberleri doğru değil. Uzun süredir devam eden iki aile arasındaki husumetin üzücü neticesi. Resmi açıklama da yapılır. Bizi birbirimize düşürmeyi kimse başaramaz.

Şimdi de tersini yapmaya çalışanlar var. Kimse oyuna gelmesin. Münferit hadiseleri büyütmeyin. Özellikle siyasiler, milletvekilleri çok sorumlu olmalı. Türkiye’yi kazasız belâsız seçimlere götürmek Mecliste bulunan herkesin görevidir. #KonyadaKatliam

Bir grup manyak Avustralya’da çekilen bu videoyu PKK yangın çıkarırken diye yayıyor.

Diğer bir grup da Konya’daki katliamı Kürtlere etnik saldırı diye büyütüyor.

Bu ülkede yanlış yapan varsa cezasını çeker. Bugün örtbas edilirse yarın biz hesabını sorarız. Irkçılığı boğarız.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur