Hayvan Özgürlüğü Kolektifi: “Alışmıyoruz ve yangınlara teslim olmuyoruz”

Hâlâ kontrol altına alınamayan orman yangınlarıyla alakalı Hayvan Özgürlüğü Kolektifi de açıklama yaptı. Açıklamada anti-türcü politikaların önemine vurgu yapılırken yangının sorumlusunun doğayı talan eden neoliberal sistem ve onun Türkiye'deki temsilcisi Erdoğan iktidarı olduğu ifade edildi. Açıklamanın son kısmında insan harici hayvanlar için talepler sıralandı

Hayvan Özgürlüğü Kolektifi: “Alışmıyoruz ve yangınlara teslim olmuyoruz”

Türkiye’nin dört bir yanında çok kısa bir süre içerisinde ortaya çıkan ve henüz kontrol altına alınamayan orman yangınlarıyla alakalı Hayvan Özgürlüğü Kolektifi de bir açıklama yaptı. Hayvan Özgürlüğü Kolektifi’nin Twitter hesabından yayımlanan açıklamada orman yangınlarının sorumlusunun rant uğruna doğayı talan eden neoliberal sistem ve bu sistemin Türkiye’deki temsilcisi olan Erdoğan iktidarı olduğu vurgulanırken anti-türcü politikaların benimsenmesi gerektiği belirtildi. İnsan harici hayvanlar için taleplerin de sıralandığı açıklama şöyle:

Tüm Türkiye’nin dört bir yanında ormanlar yani canlıların hayatı yanıyor. Öldürülen insan ve insan harici hayvanlar için dayanışmayı güçlendirmeli, anti-türcü politikaları benimsemeliyiz. Doğayı şirketlerin ceplerini doldurmak uğruna yok eden neoliberal sistemin Türkiye’deki temsilcisi Erdoğan iktidarı bu yangınların sorumlusudur. Yıllardır her yaz gerçekleşen bunca felakete rağmen yeterli tedbirler alınmamıştır. Alışmıyoruz ve yangınlara teslim olmuyoruz.

İnsan harici hayvanlar için taleplerimiz var:

  • Yanan araziler imara açılamamalı, şirketlere teslim edilmemelidir.
  • Orman arazileri tekrar ağaçlandırılmalıdır.
  • Yangın bölgelerine insan harici hayvanları kurtarmak ve tedavilerini sağlamak için yeterli sayıda ekip yönlendirilmelidir.
  • Kurtarılan insan harici hayvanlar için acilen rehabilitasyon merkezleri açılmalıdır.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur