Beylikdüzü’nde yeşil alanın ranta açılmasına karşı eylem: “Rantçı değil, halkçı belediyecilik istiyoruz!”

Beylikdüzü Cumhuriyet Mahallesi'ndeki Emekliler Lokali'nin yanındaki yeşil alan Beylikdüzü Belediyesi tarafından imar alanı genişletilerek ranta açılıyor. Beylikdüzü Emek Barış Demokrasi Güçleri de bu rant projesine karşı "Rantçı değil, halkçı belediyecilik istiyoruz!" diyerek eylem yaptı. 19 Temmuz Pazartesi günü yapılacak eyleme de çağrı yapıldı

Beylikdüzü’nde yeşil alanın ranta açılmasına karşı eylem: “Rantçı değil, halkçı belediyecilik istiyoruz!”

Beylikdüzü Cumhuriyet Mahallesi’ndeki Emekliler Lokali’nin yanındaki yeşil alan Beylikdüzü Belediyesi tarafından ranta açılıyor. 2007 yılında ihaleye verilen alan üzerinde sadece bir kafe bulunmaktaydı. Belediye’nin projesiyle birlikte aynı alan 250 metrekareden 1250 metrekareye çıkarıldı ve bu alandaki ağaçlar kesilerek daha fazla sayıda kafe inşaatına izin verildi. Belediye’ye yapılan itirazlar sonrası Belediye, kiracının talebi üzerine imar izni verildiği bilgisini verdi.

Beylikdüzü Emek Barış Demokrasi Güçleri: “Rantçı değil, halkçı belediyecilik istiyoruz!”

Beylikdüzü Emek Barış Demokrasi Güçleri, bu rant projesine karşı ilgili alana giderek bir açıklama yaptı. Yapılanın bir rant projesi olarak gördüğünü belirten Beylikdüzü Emek Barış Demokrasi Güçleri, kamuya ait yeşil alanların Belediye’nin “Yaptım, oldu” anlayışıyla ranta açması karşısında tüm Beylikdüzü halkını yeşil alanına sahip çıkmaya davet etti. Açıklamada İstanbul’un kamusal alanlarının AKP eliyle yandaşlara peşkeş çekilmesin nasıl karşı durulduysa burada yapılan betonlaşmaya ve yeşil alanların gaspına da aynı şekilde karşı durulacağı ifade edildi. Seçimden önce halkçı, doğayla barışık bir yerel yönetim sözleri veren Beylikdüzü Belediyesi’ni kamuya ait alanların ranta açmaktan vazgeçmeye çağıran Beylikdüzü Emek Barış Demokrasi Güçleri, Kanal İstanbul’a karşı yürütülen mücadelede yanlarında duran İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni ve Beylikdüzü Belediyesi’ni, rant projelerine karşı aynı tutarlılığı göstermeye davet etti.

Açıklamanın sonunda 19 Temmuz Pazartesi günü 10.00’da Emekliler Lokali’nde buluşup Beylikdüzü Belediyesi’ne gidilecek eyleme de çağrı yapıldı.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur