Üniversiteliler “Yıldız’a Millet Bahçesi istemiyoruz” diyerek yürüdü, rektör sorulardan kaçtı: “Verimli bir toplantı yaptık”

Yıldız Teknik Dayanışması, Davutpaşa Kampüsü içinde yürüyüş yaparak YTÜ'deki Millet Bahçesi'ni protesto etti. Üniversiteliler yürüyüşün ardından forum yaptı. Yapılan foruma katılan kayyum rektör Tamer Yılmaz, "Burası millet bahçesi olarak açıklandı. Cumhurbaşkanı bunu dedi. Bunu yanıtlamıyorsunuz. Yıldız'a millet bahçesi yapıldı mı yapılmadı mı?" diye soran üniversiteliye "Şevin çok sinirlisin" dedi

Üniversiteliler “Yıldız’a Millet Bahçesi istemiyoruz” diyerek yürüdü, rektör sorulardan kaçtı: “Verimli bir toplantı yaptık”

Yıldız Teknik Dayanışması, Davutpaşa Kampüsü içinde yürüyüş yaparak YTÜ’deki Millet Bahçesi’ni protesto etti.

5 Haziran’da Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan tarafından “Yıldız Teknik Üniversitesi Millet Bahçesi” adıyla açılışı yapılan millet bahçesine karşı olduklarını 2 yıl önce de dile getirdiklerini belirten üniversiteli, “Biz millet bahçesini kabul etmiyoruz. Üniversitelere yapılan saldırıları kabul etmiyoruz. Bunun için direneceğiz” dedi.

Sorulara cevap vermeyen rektör: “Şevin çok sinirlisin”

Kayyum rektöre “Burası millet bahçesi olarak açıklandı. Cumhurbaşkanı bunu dedi. Bunu yanıtlamıyorsunuz. Yıldız’a millet bahçesi yapıldı mı yapılmadı mı?” diye soran üniversiteli sorusuna cevap olarak “Şevin çok sinirlisin” yanıtını aldı.

Rektör sorulardan kaçtı: “Verimli bir toplantı yaptık”

Üniversitelilerin “Hocam burası millet bahçesi mi değil mi, ‘değil’ diyebiliyor musunuz? Diyemiyorsunuz. Biz burayı millet bahçesi olarak tanımıyoruz da kabul etmiyoruz da” demesi üzerine sessiz kalan kayyum rektör Yılmaz kişisel hesabından yaptığı paylaşımında “YTÜ Etkinlik Alanında verimli bir toplantı yaptık” paylaşımında bulundu.

Yıldız Dayanışması söz konusu paylaşımın ardından “Düzeltme geçelim: Kayyum rektör Tamer Yılmaz hiçbir sorumuza cevap vermedi. Yıldız’da cumhurbaşkanının dediğinin aksine millet bahçesi yoktur diyemedi. Asılsız tweetlere itibar etmeyelim” paylaşımı yaptı.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur