Peker, Serdar Ekşioğlu’yla görüşme kaydını yayımladı: Pelikancılar, MİT konusu, Suriye’ye giden TIR’lar…

Sedat Peker, “Tayyip abinin damadı serdar ekşi ile yaptığım telefon görüşmesi” başlığıyla yeni bir video yayımladı. Görüşmede, Ekşioğlu’nun Pelikancılar ile Peker arasında arabuluculuğa soyunduğu görülüyor. Peker ise Fatih Tezcan’la yaptığı görüşmeyi anlatıyor ve Tezcan’ın yaşananları MİT’in hükümete yönelik bir girişimi şeklindeki ifadelerini aktarıyor. Peker ile Ekşioğlu ayrıca, Suriye’ye gönderilen TIR’lar konusunda üstlendikleri rolü konuşuyorlar

Peker, Serdar Ekşioğlu’yla görüşme kaydını yayımladı: Pelikancılar, MİT konusu, Suriye’ye giden TIR’lar…

Kontrgerilla ilişkilerinden tasfiye edildiği ve Türkiye’ye “güvenli dönüş” yapamayacağı kesinleştikten sonra ifşaatlar yapmaya başlayan Sedat Peker, “Tayyip abinin damadı serdar ekşi ile yaptığım telefon görüşmesi” başlığıyla yeni bir video yayımladı.

Peker’in “Nasıl orada atmosfer?” sorusuna, Ekşioğlu “Ortalık yangın yeri” cevabını veriyor. Buna karşılık Peker’in “Hak ettiler” demesi üzerine, Ekşioğlu “Fazlasıyla” diyor.

Konuşmanın devamında ise Ekşioğlu, “Ama işte reisim şu Pelikan’a girmeden, aslında böyle daha girmeden artık” diyor. Peker ise Pelikancıların da işin içinde olduğu yanıtını veriyor.

Hilal Kaplan’ın eşi Süheyb Öğüt ile konuştuğunu belirten ve Öğüt’ü “Pelikan’ın başı” olarak nitelendiren Ekşioğlu, “Süheyb’i ben aradım, ‘Abi ben burada değilim, geleyim mutlaka görüşelim seninle’ dedi” ifadelerini kullanıyor. Ayrıca, Süheyb Öğüt’le görüşmek için Peker’den izin istiyor.

Peker, Tezcan ile görüşmesini anlatıyor: “İşte MİT’i söylüyor”

Süheyb Öğüt’ün kendisiyle de görüşmek istediğini belirten Peker, devamında şu ifadeleri kullanıyor:

Fatih kardeşimle konuştuğumuzda, ben Fatih’i biliyorsun severim, bir Atatürk konusu hariç, zaten benim yanımda konuşmaz onu. Böyle bir geldi, bir şeyler anlattı kafamı karıştıracak, yok devletin içinde bir grup varmış da Mehmet Ağar’a karşıymış da. İşte MİT’i söylüyor. İşte sanki ben onlarla beraber böyle hükümete şey yapıyormuşum da. Dedim ‘Kardeşim sen anlatıyorsun?’ Git söyle onlara, benim çocuklarımın gözyaşının bedelini ödeyecekler. Hırsızın, uğursuzun evine giderken kadın polis getiriyorlar, beni aşağılamak için kadın polis almadan evime gelmenin bedelini ödeyecekler. Ayrıca narkotik köpeğiyle benim evimi arıyorlar. Biz torbacı mıyız ulan dedim. Bunu ödeyecekler. O Tolga’yı da babasını da…

Peker’in “Fatih kardeşim” dediği kişinin Fatih Tezcan olması muhtemel görünüyor. Daha önce Fatih Tezcan, Sedat Peker’le “Fitneyi engellemek için” görüştüğünü açıklamıştı.

“Parti, Serhat Albayrak’tan rahatsız”

Peker’in, “Pelikan” ekibinin asıl beyninin Serhat Albayrak olduğunu söylemesi üzerine Ekşioğlu şu yanıtı veriyor:

Tabi tabi. Yani zaten o ama Serhat’ın da gideceğine dair bir bilgi vardı öyle kaldı ama. Yani medyanın başından gidecek diye. TRT ekibi de çok rahatsız Serhat’tan. Ya partinin kendisi rahatsız. Partinin kendisi medyadan rahatsız Ak Parti’nin önde gelenleri A Haber’e çıkmıyor reis.

“Neler yaptık ya”

Peker’in, Feyzi İşbaşaran’ın karakolda darp edilmesi olayını hatırlatarak “Ben Tayyip Abi’nin eşine, Berat’ın eşine, öbürlerinin eşine o lafları söyledi diye o milletvekili… Şahitsin be kardeşim. Neler yaptık ya” demesi üzerine Ekşioğlu şu yanıtı veriyor:

Dün bunu konuştum onlarla. Dün Uğur’a bunu söyledim. Bilal Bey’in yardımcısı Uğur’a dedim ki ‘Oğlum, siz bir şeyi kaçırıyorsunuz. Atla eşeği karıştırıyorsunuz. Bahsettiğiniz insan, ben bizzat içindeydim, Barbaros bunun avukatı. Abinin dedim, reisin avukatı. Ben oradaydım, karakoldaydım, bu eski milletvekiline olanları dedim. Saçma sapan iş yapmayın dedim.

Ardından Peker, AKP’li Metin Külünk’ün olayıdaki dahlini anlatarak “Metin Abi sözde karakol anını organize edecek. İlkin iki kişi kavga edecekti. Ondan sonra o olmayınca Barbaros… Ya o kadar… Karakol amirini ayarlayamadı, Metin Abi oradan yürüyüp gitmişti” diyor.

Ekşioğlu’nun “Metin Külünk’te bağlantılar kopuk. Onun üstü çizilmiş durumda” demesi üzerine Peker, Külünk’ün AKP MKYK üyesi olduğunu hatırlatıyor. Bunun üzerine “Ya reisim MKYK çok önemli değil ki” diyen Ekşioğlu’na, Peker de Külünk ile telefon görüşmesi gerçekleştireceğini söylüyor.

Suriye’ye giden silahlar

Görüşmenin sonunda Peker ile Ekşioğlu’nun Suriye’ye gönderilen TIR’lara ilişkin konuştukları görülüyor.

Bir de o Suriye silahları konusu… O kadar namussuzluk yaptılar, bir tanesi bir yerde bir yazı yazdırmıyor. O kadar gazeteniz var, televizyon… Bu adam kendi yolladıklarını, kendi parasıyla yolladı. Oteldeydik, sen de vardın. O malzemeleri yollarken sen yok muydun? Her seferinde vardın orada” diyen Peker’e, Ekşioğlu “Birçok operasyonda vardım” yanıtını veriyor.

Peker ise devamında şunları söylüyor:

Biz dört TIR yolluyorduk ya, dört TIR da onlar veriyorlardı. Ama biz onlarınkilerin dağıtımını yapmıyorduk. Biz, parasını verdiğimiz, bizim kendi aldığımız benim şeylerin dağıtımını yapıyorduk. Onlar getiriyordu, Suriye’de başka yerlere veriyorlardı. Ulan bunlar silah mı satıyordu? Biz satmıyorduk. Sen de vardın, ben de vardım. İşte satıyorsak senin de bilmen lazım. Ulan bir tane gazeteye niye yazmıyorlar ya, ‘Bu adam kendi parasıyla alıyordu, yolluyordu’ diye? Öbürleri de benim TIR’la beraber gidiyordu, bizim TIR’larla… Biliyorsun işte şeye takılmasın diye, yok devletin şeyi, daha önce sıkıntı yaşanmasın diye.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur