MHP’li Çayeli Ziraat Odası Başkanı: “Devletin çay alım politikalarını destekliyoruz, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkürler”

Çayeli Ziraat Odası Başkanı Ali Küçük İslamoğlu, ÇAYKUR Genel Müdürlüğü önünde devletin çay alım politikalarını destekleyerek, çaya verdiği destekten dolayı AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'a teşekkür etti. İslamoğlu tüm ziraat odaları koordinasyon başkanlığı adına konuşma yaptığını belirtince Rize Ziraat Odası Başkanı Nevzat Paliç buna tepki gösterdi. Çayeli Ziraat Odası Başkanı Ali Küçükislamoğlu’nun MHP Çayeli İlçe Başkanı olduğu ortaya çıktı

MHP’li Çayeli Ziraat Odası Başkanı: “Devletin çay alım politikalarını destekliyoruz, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkürler”

Çayeli Ziraat Odası Başkanı Ali Küçükislamoğlu, ÇAYKUR Genel Müdürlüğü önünde devletin çay alım politikalarını destekleyerek, çaya verdiği destekten dolayı AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a teşekkür etti. Küçükislamoğlu tüm ziraat odaları koordinasyon başkanlığı adına konuşma yaptığını belirtince Rize Ziraat Odası Başkanı Nevzat Paliç buna tepki gösterdi.

“İçinde olmadıkları bir organizasyonun ve üreticilerimizin aleyhinde hiçbir eyleme destek olmayız” diyen Paliç şunları kaydetti:

Biz bahse konu böyle bir koordinasyon içinde olmadık. Üreticilerimizin aleyhinde olan hiçbir eyleme ve imza atmadığımız bir protokolle sahaya çıkmayız. Bizim iddia edildiği gibi olmayan Ziraat odası koordinasyonuyla hiçbir işimiz yoktur. Bahse konu koordinasyona 11 Ziraat odamızdan 5 odamız Ardeşen, Pazar, Çayeli ve Güneysu odaları katılmıştır diğer 6 oda bahsedilen böyle bir koordinasyonun içerisinde yer almamıştır. Biz ÇAYKUR’un özelleştirilmesi ve 210 bin çay üreticimizin tek geçim kaynağı olan çayımızın yok olmasına karşıyız. Bu nedenle bugün bazı özel sektör firmalarının ÇAYKUR’un kota ve kontenjan uygulamasını fırsat bilerek Devletin verdiği fiyatın altında çay almasını bizlerde doğru bulmuyoruz. Hak arayan bu nedenle bazı Demokratik eylemler yapan çay üreticilerimizin karşısında değil yanındayız. Biz üreticilerimizin hak ve hukuklarını korumak için var olan kuruluşlarız

Çayeli Ziraat Odası Başkanı Ali Küçükislamoğlu’nun MHP Çayeli İlçe Başkanı olduğu ortaya çıktı.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur