Meral Danış Beştaş: “Hem ‘sağını solunu araştıracağız’ diyorsunuz hem de araştırma önergelerimizi görmezden geliyorsunuz”

HDP İzmir il binasına yönelik saldırı ile ilgili HDP'nin verdiği araştırma önergedini reddeden AKP-MHP ortaklığına seslenen HDP Adana Milletvekili Meral Danış Beştaş, "Katil korunuyor, katilin arkasındaki güçler korunuyor, bu bir örgüt işidir, bir planlı cinayettir dedik. Buna ilişkin araştırma önergemiz reddedildi. Hem sağını solunu arkasını önünü araştıracağız diyeceksiniz, hem de önergelerimizi, soru önergelerimizi, suç duyurularımızı görmezden geleceksiniz" diyerek tepki gösterdi

Meral Danış Beştaş: “Hem ‘sağını solunu araştıracağız’ diyorsunuz hem de araştırma önergelerimizi görmezden geliyorsunuz”

HDP İzmir il binasına yönelik saldırı ile ilgili HDP’nin verdiği araştırma önergesi AKP-MHP oylarıyla reddedildi.

Konuya ilişkin Meclis’te konuşma yapan HDP Adana Milletvekili ve HDP Grup Başkan Vekili Meral Danış Beştaş “Hem sağını solunu önünü araştıracağız diyeceksiniz, hem de önergelerimizi, soru önergelerimizi suç duyurularımızı görmezden geleceksiniz” diyerek iktidara ve küçük ortağı MHP’ye tepki gösterdi.

Beştaş konuşmasında şunları söyledi:

Bu ülkenin İçişleri Bakanı, Milli Savunma Bakanı, bütün bakanlıkları ve Cumhurbaşkanı iktidar grubuna aittir. Tek başına bir partiye aittir. Bu ülkede, Türkiye’de il defa bir partinin il binası basılıyor ve bir katil iki kişi ile beraber bizim arkadaşımızı katlediyor. Şu ana kadar sorduğumuz hiçbir soruya yanıt alamadık. Dedik ki “Milli savunma bakanı nerede? Her Türkiye vatandaşı üstüne askeri kıyafet giyip, elinde TSK envanterine ait silahlarla Suriye’ye Mimbiç’e ya da başka bir yere gidebiliyor mu?” Cevap alamadık.

İçişleri Bakanı nerede, neden 1 haftadır bu olaya ilişkin açılşama yapmadı dedik cevap yok.
Dün buraya araştırma önergesi indirdik, katil korunuyor, katilin arkasındaki güçler korunuyor, bu bir örgüt işidir, bir planlı cinayettir dedik. Buna ilişkin araştırma önergemiz reddedildi. Hem sağını solunu arkasını önünü araştıracağız diyeceksiniz, hem de önergelerimizi, soru önergelerimizi suç duyurularımızı görmezden geleceksiniz

HDP’yi hedef gösteren bizzat iktidarın paralarla ihya ettiği, yaşattığı bu medyadır.

Sendika.Org

 

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur