19 Haziran’da Maltepe’de: “İstanbul Sözleşmesi’nden Vazgeçmiyoruz Mitingi”

“İstanbul Sözleşmesi’nden vazgeçmiyoruz” diyen kadın ve LGBTİ+ örgütleri 19 Haziran’da İstanbul’da bir miting düzenleyeceklerini açıklamıştı. Mitingin yeri belli oldu. Kadınlar ve LGBTİ+'lar 19 Haziran Cumartesi günü saat 13.00'te Maltepe'de bir araya gelecek

19 Haziran’da Maltepe’de: “İstanbul Sözleşmesi’nden Vazgeçmiyoruz Mitingi”

19 Haziran Cumartesi günü düzenlenecek olan İstanbul Sözleşmesi’nden vazgeçmiyoruz mitingine çağrı yapan kadınlar ve LGBTİ+’lar mitingin yer ve saatini açıkladı. Kadınlar ve LGBTİ+’lar 19 Haziran günü saat 13.00’te Maltepe Etkinlik Alanı’nda bir araya gelecek. İstanbul Sözleşmesi’nden Vazgeçmiyoruz Mitingi Hazırlık Grubu, İstanbul Sözleşmesi’nden Erdoğan’ın kararıyla çıkılmasını kabul etmediklerini söyleyerek eyleme çağrı yaptı.

“Haykırmaya devam ediyoruz”

Açıklamada şunlar söylendi:

Ülkenin dört bir yanından yola çıkarak 19 Haziran’da İstanbul’da bir araya geliyor ve haykırmaya devam ediyoruz! İstanbul Sözleşmesi’nden vazgeçmiyoruz! Uzun yıllar verdiğimiz mücadele sonucu kazandığımız haklarımıza hep beraber sahip çıkacağımızı haykırmaya devam ediyoruz!

Haklarımıza ve hayatlarımıza yönelik saldırılara karşı birlikte ve çok güçlü olduğumuzu biliyor ve haykırmaya devam ediyoruz: 19 Haziran’da saat 13.00’da Maltepe, İstanbul’dayız!

Susmuyoruz! Korkmuyoruz! İtaat etmiyoruz! İstanbul Sözleşmesi’nden vazgeçmiyoruz!

120’yi aşkın kadın ve LGBTİ örgütü, emek ve meslek örgütlerinden, siyasi partilerden, inisiyatif ve platformlardan kadınlar olarak ortak düzenlediğimiz bu mitinge – örgütlü ya da örgütsüz – bütün kadınları ve LGBTİ+ları bekliyoruz. Sen yoksan bir eksiğiz.

Kadınlar ve LGBTİ+’lar mitinge sosyal medyadan da çağrı yapmaya devam ediyor:

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur