Boğaziçili öğrencilerden bütün akademik faaliyetleri kayyum Melih Bulu gidene kadar boykot etme çağrısı: “#AkademikHayatıDurdur”

Boğaziçili öğrenciler yayımladıkları açıklamayla "Üniversitemizin tüm bileşenlerini ve nöbetlerini sürdüren akademisyenleri artık iktidarın çizdiği zeminden çıkararak akademik hayatı durdurmaya, bütün akademik faaliyetleri kayyum Melih Bulu gidene kadar boykot etmeye, topyekûn direnmeye davet ediyoruz" dedi

Boğaziçili öğrencilerden bütün akademik faaliyetleri kayyum Melih Bulu gidene kadar boykot etme çağrısı: “#AkademikHayatıDurdur”

Boğaziçi Üniversitesi LGBTİ+ Çalışmaları Kulübü (BÜLGBTİ+), Boğaziçi Dayanışması, Boğaziçi Kadın+ Hakları Dayanışması, Boğaziçi’nin Sesi, Hashtag Akademi, Kelepçesiz Akademi, Direniş Postası ortak açıklama yayımladı. Açıklamada “Kabul etmiyoruz, vazgeçmiyoruz” başlığıyla şunlar söylendi:

Halihazırda devam eden ve kayyumun her geçen gün üzerindeki tahakkümünü güçlendirdiği akademik faaliyetler hem direnişteki öğrenciler olarak eylemliliğimizi zayıflatmakta hem de bu gidişatın normalize edilmesine ve meşruiyet sahibi olduğu izlenimi verilmesine neden oluyor. Mevcut bürokratik yolların direnişin başına kıyasla ciddi anlamda tükendiğini, bu bürokrasinin bizlere karşı kullanılmasının direnişe en çok destek veren hocaların hedef alınmasından başlayarak kayyuma biat etmeyen tüm bileşenlere sıçrayacağının da farkındayız. Böyle bir durumda akademik faaliyetleri durdurmak, bu okulun bileşenleri olmadan Boğaziçi Üniversitesi olmadığını göstermenin tek ve en kuvvetli yoludur.

#AkademikHayatıDurdur

Açıklamada üniversitenin tüm bileşenlerine çağrı yapıldı:

Bundan sonrası için bir adım geri atmak şöyle dursun, iktidarın maşası kayyumların baskıcı politikalarına karşı topyekûn seferberlik örmenin gerekliliğine hiç olmadığı kadar inanıyoruz. Bu itibarla, üniversitemizin tüm bileşenlerini ve nöbetlerini sürdüren akademisyenleri artık iktidarın çizdiği zeminden çıkararak akademik hayatı durdurmaya, bütün akademik faaliyetleri kayyum Melih Bulu gidene kadar boykot etmeye, topyekûn direnmeye davet ediyoruz!

Açıklamanın sonunda “‘Kurtuluş yok tek başına ya hep beraber ya hiçbirimiz’ sloganını anlamlı kılma günü bugündür! Kayyumlar gidecek, biz kalacağız” denildi.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur