Ankara Emek ve Demokrasi Güçleri: “Baskı, sömürü, mafya iktidarına son verelim”

Ankara Emek ve Demokrasi Güçleri, ortaya saçılan mafya-devlet ilişkilerine karşı basın toplantısı düzenledi

Ankara Emek ve Demokrasi Güçleri: “Baskı, sömürü, mafya iktidarına son verelim”

Ankara Emek ve Demokrasi Güçleri, Peker’in ifşaatlarıyla ortaya saçılan mafya-devlet ilişkilerine karşı bir basın toplantısı düzenledi. Tüm Belediye ve Yerel Yönetim Hizmetleri Emekçileri Sendikası (Tüm Bel Sen) Genel Merkezi’nde düzenlenen basın toplantısında devletin, mafyanın ve sermayenin kaynaştığına dikkat çekilerek iktidarın bir suç örgütü haline geldiği vurgulandı.

Bu iktidar devlet imkanlarıyla zenginleşme, yolsuzluk, karapara döngüsüne girmiştir. Devlet-mafya ve sermaye ilişkilerin kaynaştığı bu kirli iktidar ve kurumları bir suç örgütü olarak karşımızdadır.

Bu suç iktidarı yeni ortaya çıkmıyor. Biz bu oluşumu kayyumlardan, faili meçhullerden, kumpas kurularak oluşturulan Kobanê davasından, Suruç’tan 10 Ekim’den, failleri korunan kadın cinayetlerinden, işçi cinayetlerinden tanıyoruz.

Açıklamada, bu suçlular ittifakıyla mücadelenin emekçiler için ekmek ve iş, kadınlar için yaşam, gençler için gelecek, Kürtler ve Aleviler için eşit haklarla yaşam mücadelesi olduğu belirtilirken bu kirli ilişki ağından hesap sormak için harekete geçilmesi gerektiği vurgulandı.

Siyasi egemenliğini bu baskı, devlet terörü ve yolsuzluk mekanizmasının üzerine kuran iktidarın, ortaya dökülen bu muazzam suçların hesabını kendiliğinden vermeyeceğini biliyoruz. Türkiye halkları olarak, bizlere karşı işlenen bu suçların hesabını örgütlü bir güçle sormaya girişmezsek, suçluları hakkettikleri cezalarla yüzyüze getiremezsek, siyasi sorumluları yapıştıkları koltuklarından söküp atamazsak, bu pisliğin içinde boğulmaya, bu zulmün pençesinde mahvolmaya devam edeceğiz.

Açıklama, herkesin mücadeleye davet edilmesiyle sonlandırıldı.

Ankara’da ve Türkiye’nin dört bir yanında bu suçun sorumlularından hesap sormak için adım atıyoruz. Bizler bu ülkenin sosyalistleri, yurtseverleri, kadınları, gençleri, işçileri olarak bu halkın bu ülkenin bu suç örgütüne dönmüş bir yapılanmanın altında daha fazla acı çekmeye mecbur olmadığını söylüyor ve herkesi bu suç iktidarına son verip memleketi yeniden kurmaya, halkın iddianamesini hazırlayıp suçluların karşısına dikilmeye, bu işin peşini bırakmayıp seferber olmaya, sokaklarda mücadeleyi büyütmeye çağırıyoruz.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur