Akşener: “Erdoğan, Rize’deki provokasyonun azmettiricisi olduğunu itiraf etti”

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Rize’de kendisine yönelik saldırı girişimiyle ilgili "Bunlar daha iyi günlerin" diyen Erdoğan'a yanıt verdi: "Erdoğan, Rize'deki provokasyonun azmettiricisi olduğunu itiraf etti"

Akşener: “Erdoğan, Rize’deki provokasyonun azmettiricisi olduğunu itiraf etti”

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Rize’de kendisine yönelik saldırı girişimi ile ilgili “Bunlar daha iyi günlerin” yorumu yapan Erdoğan’a yanıt verdi. Akşener, “Erdoğan, Rize’deki provokasyonun azmettiricisi olduğunu itiraf etti” dedi.

İYİ Parti’nin Meclis grup toplantısında konuşan Genel Başkan Meral Akşener, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Akşener, Rize’de kendisine yönelik saldırı girişimiyle ilgili “İkizdere yetmedi, Çayeli’ne gittin, orada da gerekeni yaptılar. Sonra Trabzon’a gittin, ortalarda görünmeden uçağa bindin döndün. Bunlar daha iyi günler” diyen Erdoğan’a da yanıt verdi.

“Erdoğan geçen haftaki grup toplantısında Rize’deki provokasyonun azmettiricisi olduğunu itiraf etti” diyen Akşener, Erdoğan’a “Sen daha dur, senin deyiminle bunlar daha iyi günlerin. Milletin gerçekleriyle daha çok yüzleşeceksin. Kayınbirader, gelin hanımdan öğrenecek” şeklinde seslendi.

“Salonda A haber muhabiri var mı?”

Grup toplantısında Rizeli çay üreticisi Avni Ertaş konuştu. A Haber geçtiğimiz günlerde Halkevleri Doğu Karadeniz Temsilci’si Dursun Ali Koyuncu’yu “Çay üreticisi değil terörist” diyerek hedef göstermişti. A  Haber’in İkizdere direnişi ile Rize ve Artvin’de çay üreticilerinin eylemlerini hedef alan haberlerine tepki göstererek, “Salonda A haber muhabiri var mı?” diye sordu. Aktaş ardından “Ben Avni Ertaş Rize ili, Fındıklı ilçesi, Meyvalı Köyü, Aşağı Meyvalı Çay Alım İşletmesi’ne kayıtlı 75 nolu çay üreticisiyim. Hiç araştırma yapmanıza gerek yo, bizi terörist ilan etmenize hiç gerek yok, ben buyum” diyerek iktidar medyasına tepki gösterdi.

İkizdereliler Akşener’i ziyaret etti

Rize İkizdere’de Cengiz’in taş ocağına karşı direnen İkizdereliler Akşener’i ziyaret etti. Direnişlerine destek vermeye devam edeceğini ifade eden Akşener, süreci takip edeceğini ekledi.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur