Vegan Kortej’den “Uluslararası Homofobi, Bifobi, İnterfobi ve Transfobi Karşıtı Gün” etkinliği

Vegan Kortej’in 17 Mayıs Uluslararası Homofobi, Bifobi, İnterfobi ve Transfobi Karşıtı Gün etkinliğinde Umut Erdem ve Doğa Bayraktar konuşmacı

Vegan Kortej’den “Uluslararası Homofobi, Bifobi, İnterfobi ve Transfobi Karşıtı Gün” etkinliği

Hak temelli hareketlerin türcülükle mücadelesi için faaliyet yürüten Vegan Kortej, 17 Mayıs Uluslararası Homofobi, Bifobi, İnterfobi ve Transfobi Karşıtı Gün etkinliği düzenliyor.

Vegan Kortej, “LGBTİA+ fobi karşıtlığında türcülükle mücadelenin önemi” başlıklı etkinlikte, bi+ feminist aktivist vegan Umut Erdem ve transfeminist iklim ve vegan aktivisti Doğa Bayraktar ile bi+fobiyi, LGBTİA+ mücadelesini, türcülüğü ve veganlığı konuşacak.

Vegan Kortej etkinliği şöyle duyurdu:

Bitopya’nın Bi+ Politikası ve türcülükle mücadelesinden hareketle LGBTİA+ hareketi ile veganlığın kesişim noktaları neler? LGBTİA+ Fobi karşıtlığında türcülükle mücadele nerede duruyor? Homofobi, Bifobi, Transfobi, İnterfobi Karşıtı Gün olarak Kutlanan 17 Mayıs’ta Bitopya’nın kurucusu Bi+ feminist aktivist vegan Umut Erdem ve Transfeminist iklim ve vegan aktivisti Doğa Bayraktar ile bi+fobiyi, LGBTİA+ mücadelesini, türcülüğü ve veganlığı konuşuyoruz.

Katılım formuna buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak: KaosGL

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur