Susurluk-JİTEM davasında beraat kararlarını bozan hâkimleri hedef gösteren Fatih Tezcan’a soruşturma

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Susurluk JİTEM davasında beraat kararlarını bozan hâkimleri hedef gösteren iktidar yandaşı Fatih Tezcan hakkında resen soruşturma başlattı

Susurluk-JİTEM davasında beraat kararlarını bozan hâkimleri hedef gösteren Fatih Tezcan’a soruşturma

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, “RT 5 Nisan 2021 tarihinde Mehmet Ağar ve diğer sanıkların beraat kararlarını bozan İstinaf Mahkemesi kararına ve heyetin isim listesine ulaştım. Heyet Başkanı Hâkim M.H.Y’yı ve üye hâkimler A.S ve A.A’nın bağlantılarını araştırıyoruz. Bilgisi olanlar için ihbar hattı” şeklinde paylaşım yapan Fatih Tezcan hakkında resen soruşturma başlattı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan açıklamada, Twitter’dan “Fatih Tezcan” kullanıcı ismiyle 23 Mayıs 2021’de “RT 5 Nisan 2021 tarihinde Mehmet Ağar ve diğer sanıkların beraat kararlarını bozan istinaf mahkemesi kararına ve heyetin isim listesine ulaştım. Heyet Başkanı hakim M.H.Y’yı ve üye hakimler A.S ve A.A’nın bağlantılarını araştırıyoruz. Bilgisi olanlar için İhbar Hattı: 05398629999” şeklinde bir paylaşım yapıldığı hatırlatıldı.

Açıklamada, bu paylaşım nedeniyle İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Tezcan hakkında 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanunu’nun (TMK) 6/1 ve Türk Ceza Kanunu’nun (TCK) 277. maddeleri uyarınca resen soruşturma başlatıldığı bildirildi.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur