Soylu’nun eski Peker hayranı danışmanından Peker’in iddialarına yanıt: “Müptezel, cami yaptırmamdan rahatsız, FETÖ artığı…”

Sedat Peker yayımladığı 5. videoda Süleyman Soylu'nun danışmanı Ali Faik Hacıoğlu'nu "1,6 milyonluk arabaya biniyor, 5 milyon TL'ye ev yaptırıyor" diyerek usulsüzlüğe karışarak gelir elde etmekle suçlamıştı. Bu iddialara sosyal medyadan yanıt veren Hacıoğlu, "müptezel" dediği Peker için uyuşturucu satıcısı ve ajan imasında bulundu. Hacıoğlu'nun sosyal medya geçmişinde daha önce Peker'i destekleyen paylaşımlar yaptığı görüldü

Soylu’nun eski Peker hayranı danışmanından Peker’in iddialarına yanıt: “Müptezel, cami yaptırmamdan rahatsız, FETÖ artığı…”

Kısa süre öncesine kadar AKP iktidarı ile yakın ilişkide olan ve çete faaliyetlerini iktidarın koruması altında sürdüren Sedat Peker 16 Mayıs’ta yayımladığı 5. videosunda Süleyman Soylu’nun danışmanı, Ali Faik Hacıoğlu hakkında iddialarda bulundu. Peker, Hacıoğlu hakkında “Süleyman Soylu’nun Ali Faik Hacıoğlu diye danışmanı var. Bu kişi 1,6 milyon liralık arabaya biniyor. Trabzon’a 5 milyon TL’ye ev yaptırıyor. Danışman maaşı 10 bin TL ya vardır ya yoktur. Danışmanı bile zengin…” ifadelerini kullandı.

Ali Faik Hacıoğlu sosyal medya hesabı üzerinden Peker’e yanıt verdi.

“Uyuşturucu satmadım, kimseyi öldürmedim”

Hacıoğlu yaptığı açıklamada “Ben Ali Faik Hacıoğlu, Hayatımda eroin, kokain satmadım, kimseyi öldürmedim, kimsenin malına çökmedim. Devletime, milletime ihanet etmedim. Devletimi yabancı servislere satmadım” dedi. Söz konusu evin bahsedilen rakamın altıda biri olduğunu savundu ve araç için ise “Hemen hemen 1 yıl önce yarısını borçlanarak 877 bin TL’ye aldım” dedi.

Hacıoğlu köyüne cami yaptırdığını da ekleyerek, cami yaptırdığı için hedef alındığını ve Cemaat döneminde hapis yatmakla övünen Peker’in de bir “FETÖ artığı” olduğunu savundu: “Bir köy camiinin bir FETÖ artığını niye bu kadar rahatsız ettiğini de anlamak mümkün değildir.”

Eskinin dostları şimdinin düşmanı

Sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “müptezel” olarak nitelendirdiği Sedat Peker için, uyuşturucu satıcılığı ve ajanlık imasında bulunan Hacıoğlu’nun geçmişte Peker’i savunan paylaşımlar yaptığı ortaya çıktı. Hacıoğlu’nun sosyal medya hesabında Sedat Peker’in Tayyip Erdoğan’ın yanında olduğunu belirttiği yazıyı da paylaştığı görülüyor.

Sendika.org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur