Sokak röportajında “zalim bir ülkede yaşıyoruz” diyen KHK’li öğretmen Sümeyya Avcı gözaltına alındı

Sümeyya Avcı, bir sokak röportajı sırasında kendisine yöneltilen mikrofona konuşarak ülkenin genel durumuyla ilgili eleştirilerde bulunmuştu. "Kul hakkı yiyenlerin memleketinde yaşıyoruz" diyen Avcı Twitter'da yaptığı paylaşımla gözaltına alındığını duyurdu

Sokak röportajında “zalim bir ülkede yaşıyoruz” diyen KHK’li öğretmen Sümeyya Avcı gözaltına alındı

KHK ile mesleğinden ihraç edilen sınıf öğretmeni Sümeyya Avcı sosyal medya paylaşımları gerekçesiyle  gözaltına alındı. Avcı bir sokak röportajı sırasında “Kul hakkı yiyenlerin memleketinde yaşıyoruz, zalim bir ülkede yaşıyoruz” diyerek hükümeti eleştirmişti.

Kanun hükmünde kararname (KHK) ile mesleğinden ihraç edilen sınıf öğretmeni Sümeyya Avcı, Antalya’da bir sokak röportajında hükümeti eleştirerek “Hiçbir şey üretmediğimiz, hiçbir şey yetiştirmediğimiz, öğretmenini, doktorunu, mühendisini ihraç ettiğimiz bir memlekette yaşıyoruz. 44 ay yatacağım, 4 çocuğum var. Bu kadar zalim bir ülkede yaşıyoruz biz. Kul hakkı yiyenlerin memleketinde yaşıyoruz. Bugün herkesin dolar zengini olduğu, tabanında tamamen fakir olduğu, orta kesimin yok edildiği bir ülkede yaşıyoruz. Ben hakkımı helal etmiyorum” ifadelerini kullanmıştı.

Gözaltına alındığını duyuran Avcı’nın Twitter hesabından, “Sosyal medya paylaşımları gerekçesiyle Antalya TEM Şubeden 4 sivil polis tarafından gözaltına alındı. 24 Saatlik gözaltı olacağı ve hakim karşısına çıkacağı söylendi” bilgisi paylaşıldı.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur