SES: “Sağlık emekçilerinin sadece eşleri değil, aynı hanede yaşadığı herkes aşılanmalıdır”

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Sağlık Bakanlığı'nın sağlık emekçilerinin eşlerine yönelik aşılama programına dair açıklaması üzerine "Ayrım yapılmadan sağlık emekçilerinin aynı hanede yaşadığı tüm kişiler aşılanmalıdır talebimizi bir kez daha yineliyoruz" dedi

SES: “Sağlık emekçilerinin sadece eşleri değil, aynı hanede yaşadığı herkes aşılanmalıdır”

Sağlık Bakanlığı 12 Mayıs’ta yaptığı açıklamada sağlık emekçilerinin eşlerine yönelik aşılama programına 13 Mayıs 2021 tarihi itibariyle başlanacağını açıkladı.

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Türkiye’de aşılama başladığından beri defalarca yapılan açıklamalarda sağlık emekçilerinin aynı evde birlikte yaşadıkları tüm kişilerin aşılanması gerektiğini ifade etmiş ve bakanlıktan talepte bulunmuştu.

13 Mayıs’ta sağlık emekçilerinin eşlerine yönelik aşılama programı başladı.

“Ayrım yapılmadan sağlık emekçilerinin aynı hanede yaşadığı tüm kişiler aşılanmalıdır talebimizi bir kez daha yineliyoruz”

SES, Bakanlıktan yapılan açıklamanın ısrarlı mücadelelerinin sonucu olduğunu ifade ederek şunları söyledi:

Ancak sağlık emekçileri evlerinde sadece eşleri ile yalnız yaşamıyorlar. Yetişkin çocukları ve aile büyükleri ya da birlikte yaşadığı başka kişiler de olan çok sayıda sağlık emekçisi bulunmaktadır. Ayrım yapılmadan sağlık emekçilerinin aynı hanede yaşadığı tüm kişiler aşılanmalıdır talebimizi bir kez daha yineliyoruz. Tüm taleplerimiz karşılanana kadar mücadelemiz devam edecek.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur