Pervin Buldan: “Yıllardır söyledik, Savaş Buldan devleti yönetenler tarafından öldürüldü”

Sedat Peker'in Savaş Buldan'ın Mehmet Ağar tarafından dönemin iktidarından onay alınarak öldürtüldüğünü söylemesinin ardından bir açıklama yapan Pervin Buldan "Yıllardır hep söyledik... Savaş Buldan ve arkadaşları devleti yönetenler tarafından öldürüldü... Yargılanmaları için girişimde bulunacağız" dedi

Pervin Buldan: “Yıllardır söyledik, Savaş Buldan devleti yönetenler tarafından öldürüldü”

Sedat Peker, 23 Mayıs sabahı yayımladığı 7. videosunda Savaş Buldan’ın da aralarında bulunduğu Kürt iş insanlarının ve uyuşturucu işi yapan isimlerin Mehmet Ağar’ın emniyet müdürlüğü döneminde yakın arkadaşları olduğunu ve Ağar’ın kendi geçmişini temizlemek için bu kişileri öldürttüğünü söyledi:

Bu Mehmet Ağar var ya, emniyet müdürlüğü döneminde en yakın arkadaşları, Behçet Cantürk, Hüseyin Baybaşin, Savaş Buldan… Tüm uyuşturucu işini yapanlar bunun arkadaşı. Kürt iş adamları diyorlar ya, hayır, uyuşturucu işini yapanlar. Hepsinden para aldı. Hepsi de her işlerini hallediyordu. En son siyasete girip… Hayali, cumhurbaşkanlığı. Göbekbağını oraya gömmüşler. Oraya çıkarken adam tüm geçmişinin temizlemek için MGK’ye bir sunum yaptı. Tansu hanımı ikna etti, sonra MGK’yi… “Devletler kendi gelecekleri için bu tip şeyler yapabilir” diye sözlü karar çıkarttırıp sonra başladılar hepsini öldürtmeye. Vatan millet için yapmadı, kendi geçmişini temizlemek için.

Savaş Buldan’ın eşi HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan da bu videonun yayımlanmasının ardından Twitter hesabından kısa bir açıklama yaparak “Yıllardır hep söyledik, şimdi yine söylüyoruz. Savaş Buldan ve arkadaşları devleti yönetenler tarafından öldürüldü. Cinayeti işleyenler göstermelik yargılandı ve beraat etti. Şimdi yeniden başa dönüyoruz ve yargılanmaları için girişimde bulunacağız” dedi.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur