Peker’in dediği gibi “saf” bir insan: Binali Yıldırım oğlunun Venezüella’ya maske dağıtmaya gittiğini sanıyormuş

Sedat Peker’in son videosunda Binali Yıldırım’ın oğlu Erkam Yıldırım’ın Venezuela’ya kokain ticaretine alternatif güzergah oluşturmak için gittiği yönündeki iddiasını Binali Yıldırım yalanladı. Yıldırım, oğlunun günlük vaka sayısının 300 olduğu Venezuela’ya maske dağıtmak için gittiğini iddia etti

Peker’in dediği gibi “saf” bir insan: Binali Yıldırım oğlunun Venezüella’ya maske dağıtmaya gittiğini sanıyormuş

Sedat Peker’in ifşaatlarında Binali Yıldırım’ın oğlu olan Erkam Yıldırım’ın Venezüella’ya kokain ticareti için yeni bir güzergah belirlemeye gittiği iddialarına Binali Yıldırım’dan itiraz geldi. AKP İstanbul İl Başkanlığı önünde konuşan Yıldırım, iddiaların tümüyle hakaret olduğunu, oğlunun Venezüella’ya maske, test kiti gibi COVID-19 ile mücadele ekipmanları götürmeye gittiğini savundu.

Peker, son videosunda Erkam Yıldırım’ın Kolombiya’dan üzerinden yapılan kokain ticaretinin DEA müdahaleleri ile zor girmesinin ardından alternatif güzergah için Venezüella’ya gittiğini iddia etmişti.

Peker ayrıca “Ben Binali Bey’in böyle bir şeyin içinde olduğunu düşünmüyorum ancak ilk zamanlar Erkam Yıldırım’la ilgili çektikleri kasetleri, kumar kasetleri değil başka kasetleri, rüşvettir vs., daha sonra bunu bu işe yönlendirdiler bu işin aparatı haline geldi”, Binali Yıldırım’ın olayın dışında olduğunu öne sürmüştü.

7 Aralık 2020 tarihinde Türkiye-Venezüella Parlamentolar Arası Dostluk Grubu’nun başkent Caracas’ı ziyaret sırasında çekilmiş fotoğrafta hiçbir görev ve sorumluluğu olmamasına rağmen Erkam Yıldırım’ın da bulunması kamuoyunda şüpheleri de artırmıştı.

Venezüella’nın günlük vaka sayısı Türkiye’nin yüzde biri

CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen de sosyal medyada yaptığı paylaşımla Erkam Yıldırım’ın Venezüella’ya gittiği tarihlerde Türkiye’de ortaya çıkan günlük vaka sayısının Venezüella’daki günlük vaka sayısının yaklaşık 100 katı olmasına rağmen Erkam Yıldırım’ın maske dağıtmaya Venezüella’ya gitmesine dikkat çekti.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur