“Ortadoğu’ya bayram, emperyalizm ve siyonizm yenilince gelecek”

Türkiye Komünist Hareketi Gençliği, Devrimci Gençlik Dernekleri, Gençlik Hareketi Koordinasyonu, Sol Genç, İstanbul’da İsrail Konsolosluğu önünde direnen Filistin halkının direnişine destek eylemi yaptı

“Ortadoğu’ya bayram, emperyalizm ve siyonizm yenilince gelecek”

Fotoğraf: Fatoş Erdoğan

Türkiye Komünist Hareketi Gençliği, Devrimci Gençlik Dernekleri, Gençlik Hareketi Koordinasyonu, Sol Genç, İstanbul’da İsrail Konsolosluğu önünde Filistin’de devam eden direnişe destek eylemi yaptı.

Basın açıklamasını Öyküm Bozbay okudu. Bozbay açıklamada şunları söyledi:

Bugün İsrail’e karşı naralar atan AKP, her fırsatta İsrail’le iş tutmakta ekonomik, siyasi, askeri ilişkilerini geliştirmektedir. ABD, emperyalist çıkarları doğrultusunda bölgeyi istediği gibi şekillendirmeye çalışarak, bölgede İsrail’le birlikte kanlı politikalar yürütmektedir. Türkiye ise sermaye sınıfı eliyle, gerek emperyalist savaş örgütü NATO’ya üye olması, gerek sınırları içinde emperyalist güçlerin askeri üslerini bulunması bakımından emperyalistlerin politikalarına hizmet etmektedir. ABD ile neredeyse her alanda işbirliği içinde olan AKP, Filistin’in yanında değil karşısındadır.

“Filistin’e destek açıklamaları ise AKP iktidarının iç politika üretmedeki yetersizliğinin hamaset yoluyla giderilmesinden öte bir anlama sahip değildir. Sınıfsal konumu gereği emperyalist işgalcilerin yanında yer alan AKP, Filistin halkına yapılan zulümden en az İsrail kadar sorumludur” denilen açıklama şöyle devam etti:

1967’den bugüne, özgür Filistin için mücadele eden Filistin halkı bu uğurda ödediği ağır bedellere; onlarca yıldır devam eden zulme, tehditlere, saldırılara, kıyımlara ve katliamlara rağmen dün, haklı direnişi, onurlu mücadelesi ve kararlılığı ile zafere kadar direneceğini bu süreçte bir kez daha göstermiştir. Filistin direnişi bugün dimdik ayaktadır! Ortadoğu halklarının baş düşmanı ABD ve İsrail, tüm bu yıkıma ve saldırılara rağmen direnen Filistin halkı karşısında yenilmeye mahkum ve Filistin halkına karşı işledikleri suçların hesabını vermeye mecburdur!

“Gençlik Filistin halkının yanında”

Bizler, 68’den bugüne emperyalizmle savaşan gençliğin yolunda ve her daim direnen Filistin halkının yanında, emperyalizmin karşısında olacağız! Filistin halkının haklı davasını ve direnişini yükseltecek; katillere, işgalcilere ve yerli işbirlikçilerine karşı bir adım bile geri atmayacağız. Gençlik direnen Filistin halkının yanında! Nehirden denize Filistin özgür olacak!

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur