Okmeydanı halkı direnişe destek için yürüdü: “İşgalci İsrail, Filistin’den defol”

İsrail’in Filistin’e yönelik saldırıları ve Filistinlilerin direnişi devam ederken Türkiye'deki protesto gösterileri de hız kazandı. Okmeydanı halkı mahalle içinde yürüyüş yaparak Mehmet Ayvalıtaş Parkı'na ulaştı. Filistin direnişini selamlayan Okmeydanlılar, İsrail'le yapılan askeri, ticari ve siyasal tüm anlaşmaların iptalini isteyerek "Filistin halkı yalnız değildir. Yaşasın özgür Filistin" dedi

Okmeydanı halkı direnişe destek için yürüdü: “İşgalci İsrail, Filistin’den defol”

İsrail’in Filistin’e yönelik saldırıları ve Filistinlilerin direnişi devam ederken Türkiye’deki protesto gösterileri de hız kazandı. Dün (17 Mayıs) Ankara, İstanbul ve Kocaeli’de protestolar düzenlendi. Bugün (18 Mayıs) de Türkiye’nin çeşitli yerleriyle beraber İstanbul’da Okmeydanı halkı mahalle içinde yürüyüş yaparak Mehmet Ayvalıtaş Parkı’na ulaştı.

Okmeydanlılar Mehmet Ayvalıtaş Parkı’nda konuşmalar yaparak işgalci İsrail güçlerinin Filistinlilere yaptığı katliamı lanetledi, işgale karşı direnen Filistinlilerin direnişini selamladı.

“Nehirden, denize Filistin özgür olacak”

Filistin direnişini selamlayan Okmeydanlılar, İsrail’le yapılan askeri, ticari ve siyasal tüm anlaşmaların iptalini isteyerek “Filistin halkı yalnız değildir. Yaşasın özgür Filistin” dedi.

Yapılan konuşmalar sırasında evlerindeki yurttaşlar binalardan ve pencerelerden alkışla destek oldu. Yoğun yağış altında gerçekleşen yürüyüşe yaklaşık yüz kişi katılırken çevrede de polis ablukası vardı. Çevik kuvvet polisi protesto sırasında toplanan halkın çevresini kalkanlarla kapatmaya çalıştı.

Parkta yapılan konuşmaların ardından eylem sonlandırıldı.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur