Murat Yetkin: “Peker konuştukça Erdoğan’ın mıntıka temizliği kolaylaşıyor”

Murat Yetkin, ifşaatları engellenmeden süren Peker’in “Erdoğan gerçekte olan biteni bilse müdahale edecek” mealindeki sözlerine ve iktidar içinde taşınamaz hale gelen ilişkilere dikkat çekerek, Peker’in Erdoğan açısından iktidar içi bazı tasfiye operasyonlarını kolaylaştırdığını yazdı

Murat Yetkin: “Peker konuştukça Erdoğan’ın mıntıka temizliği kolaylaşıyor”

Murat Yetkin, yetkinreport.com’daki yazısında ifşaatları engellenmeden süren Peker’in “Erdoğan gerçekte olan biteni bilse müdahale edecek” mealindeki sözlerine ve iktidar içinde taşınamaz hale gelen ilişkilere dikkat çekerek, Peker’in Erdoğan açısından iktidar içi bazı tasfiye operasyonlarını kolaylaştırdığını yazdı.

Alaattin Çakıcı, Mehmet Ağar, Engin Alan ve Korkut Eken’in Yalıkavak Marina’da çektiği fotoğrafın Erdoğan açısından taşınamaz hale geldiğini söyleyen Yetkin şöyle yazdı:

Erdoğan’ın taşıyamadığı fotoğraf, suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı’nın MHP lideri Devlet Bahçeli’nin ısrarıyla kovit salgını affına dahil edilerek hapisten çıkarılması ardından Mehmet Ağar, Korkut Eken ve Engin Alan ile çektirdiği bu fotoğraftır. Bahçeli ile Bahçeli’nin hiç de Erdoğan’ın işine gelmeyen Anayasa taslağı açıklamasıyla ayrı bir faza geçen zoraki ilişkiyi bir not alarak analım, ama konuyu dağıtmamak adına onu da başka yazıya bırakalım.

Erdoğan bu ilişkileri artık taşıyamıyor. AK Parti içindeki muhafazakâr ekip de artık taşımasını istemiyor. Geçen sene bu zamanlar beğeni düzeyi Erdoğan’ı yakalayan, AK Parti-MHP ittifakının göz bebeği Süleyman Soylu’nun ‘mafya pisliği’ dediği Peker karşısında yalnız bırakılması da bu çerçevededir.

Yazının tamamı için tıklayınız!

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur