Kılıçdaroğlu: “5 ton kokaini sormayan bu uyuşturucu kaçakçılığına ortaktır”

Mafyanın Cumhur İttifakı’nın üçüncü ortağı olduğu tespitini yineleyen Kılıçdaroğlu Kolombiya’dan Türkiye’ye gelecekken 5 ton kokainle yakalanan geminin varış adresine dair bir soruşturma yürütmeyen iktidarı hedef alarak “Sormayan bu uyuşturucu kaçakçılığına ortaktır” dedi

Kılıçdaroğlu: “5 ton kokaini sormayan bu uyuşturucu kaçakçılığına ortaktır”

Partisinin grup toplantısında konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, mafyanın Cumhur İttifakı’nın üçüncü ortağı olduğu tespitini yineleyerek “Meşru bir partinin genel başkanı eğer bir yeraltı dünyası liderini hapishanede ve hastanede ziyaret edip, onun için özel af çıkarılması için çalışırsa, iktidar partisi de af çıkarırsa bu kişi Cumhur İttifakı’nın üçüncü ortağı olur mu olmaz mı?” diye sordu.

Kılıçdaroğlu Kolombiya’dan Türkiye’ye gelecekken 5 ton kokainle yakalanan geminin varış adresine dair bir soruşturma yürütmeyen iktidarı hedef alarak “Sormayan bu uyuşturucu kaçakçılığına ortaktır” dedi.

Kılıçdaroğlu iktidara geldiğinde “FETÖ’nün siyasi ayağını” da mafyanın siyasi ayağını da açığa çıkaracağını söyledi.

Filistin halkı işgal edilmiş topraklarını istiyor

CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından satırbaşları:

İsrail’in yaptığı bir katliamdır! Filistin halkı işgal edilmiş topraklarını geri almak istiyor, bağımsız bir devlet olmak istiyor. Beni üzen, İslam dünyasındaki parçalanma ve Birleşmiş Milletler’in gerekli çabayı göstermemesi.

Esnafa sıfır, 5’li çeteye milyarlarca dolar

Yaptıkları rezaleti biliyorlar, haksızlıkları biliyorlar, milleti nasıl perişan ettiklerini biliyorlar, şimdi de diyorlar ki, sizden helallik istiyoruz. Esnafa sıfır, 5’li çeteye milyarlarca dolar! Hangi vicdan kabul eder bunu?

Döviz yükseliyor kim kârlı? Esnaf mı? İşçi mi? Emekli mi? 5’li çete! Dolar arttıkça bunların keyfi yerinde. Öyle bir sözleşme yapmışlar ki; sadece dolar artışından değil, ABD’de enflasyon yükselirse onun da payını veriyorlar.

Devleti öyle yöneteceksin ki; sen milletten değil, millet senden helallik isteyecek! Özrün kabahatinden büyük…

Cumhur İttifakı’nın üçüncü ortağı

Kolombiya’dan yükünü almış Türkiye’ye gelecek bir gemi var. Bu gemide 5 ton kokain yakalanıyor. Türkiye’de hangi adrese gelecek bilen var mı? Soran oldu mu? Sormayan bu uyuşturucu kaçakçılığına ortaktır.

Benim bu millete bir sözüm var! Allah’ın izniyle iktidar olduğumuzda FETÖ’nün siyasi ayağını çıkaracağım, mafyanın da siyasi ayağını çıkaracağım.

Meşru bir partinin genel başkanı eğer bir yeraltı dünyası liderini hapishanede ve hastanede ziyaret edip, onun için özel af çıkarılması için çalışırsa, iktidar partisi de af çıkarırsa bu kişi Cumhur İttifakı’nın üçüncü ortağı olur mu olmaz mı?

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur