“İpekçi’nin, Mumcu’nun, Göktepe’nin, Adalı’nın, Dink’in, Anter’in katilleri aynı; artık susan herkes suç ortağı”

Sedat Peker'in Uğur Mumcu ve Kutlu Adalı cinayetlerine ilişkin söylediği sözler sonrası Sınır Tanımayan Gazeteciler (RSF) Türkiye Temsilcisi Erol Önderoğlu'ndan bir açıklama geldi. Peker'in konumunun veya meşruiyetinin sessizliğe gerekçe gösterilemeyeceğinin altını çizen Önderoğlu, iddiaların derhal soruşturulması gerektiğini ifade etti. DİSK Basın-İş'ten yapılan açıklamada da "Hep katile katil dedik. İpekçi’nin, Mumcu’nun, Göktepe’nin, Adalı’nın, Dink’in, Anter’in katilleri aynı. Şimdi içeriden itiraf geliyor. Artık susan herkes suç ortağıdır" denildi

“İpekçi’nin, Mumcu’nun, Göktepe’nin, Adalı’nın, Dink’in, Anter’in katilleri aynı; artık susan herkes suç ortağı”

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker, bugün (23 Mayıs) yayımladığı videoda gazeteci Uğur Mumcu cinayeti için Mehmet Ağar’ı işaret etti. Peker’in “Uğur Mumcu öldürüldüğü zaman yazdığı yazılara bakın. Terör bölgelerinde uyuşturucu tarlaları olur, satışları olur ve silah ticareti. Uğur Mumcu şehit ediliyor. Yanına ilk gelen kim, katil en önce gelir Mehmet Ağar. Eşine diyor ki, ‘Ben buradan bir tuğla çekersem devlet aşağı iner’ Bu meşhur sözdür. Devletin içinde yaşayanlar bunu bilirler. Uğur Mumcu, temiz adam, saf adam, tek başına bir adam” dedi.

Peker’in bu sözlerinin ardından Sınır Tanımayan Gazeteciler (RSF) Türkiye Temsilcisi Erol Önderoğlu’ndan bir açıklama geldi.

“Peker’in meşruiyeti veya konumu sessizliği gerektirmez”

Peker’in konumunun veya meşruiyetinin sessizliğe gerekçe gösterilemeyeceğinin altını çizen Önderoğlu, iddiaların derhal soruşturulması gerektiğini ifade etti.

“İpekçi’nin, Mumcu’nun, Göktepe’nin, Adalı’nın, Dink’in, Anter’in katilleri aynı”

DİSK Basın-İş Sendikası da Peker’in ifadelerinin ardından Abdi İpekçi’nin, Uğur Mumcu’nun, Metin Göktepe’nin, Kutlu Adalı’nın, Hrant Dink’in, Musa Anter’in katillerinin hep aynı olduğuna işaret eden bir açıklama yaptı. Açıklamada susan herkesin suç ortağı olduğuna dikkat çekildi.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur