İBB tepki çeken inşaatı sürdürüyor: Acil yapım kararıyla park içine itfaiye binası

İBB Balat'ta bulunan parka itfaiye binası yapıyori. Belediye tarafından inşaatın etrafına çitler çekilip bilgi afişi asıldı, 153 hattına yapılan şikayetlere ise hala dönüş yok

İBB tepki çeken inşaatı sürdürüyor: Acil yapım kararıyla park içine itfaiye binası

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Balat Parkı’nda, Tur-i Sina Kilisesi’nin yanında inşaat çalışmasına başlamış, inşaatın ne ile ilgili olduğuna dair ne 153’tenc ne de belediyeden bir bilgi paylaşılmamıştı.

Bugün inşaat alanını çitlerle çeviren İBB, inşaat ile ilgili bilgilendirme panolarını da astı. Sahilde bulunan itfaiye alanının parkın içine taşınacağı belirtildi.

İnşaatta bulunan itfaiye amiriyle görüşen yurttaşlardan edinilen bilgiye göre,  acil yapım kararı verildiği için Belediye Meclis kararına ihtiyaç olunmadığını, bilgilendirme afişlerinin geç asılmasının sebebinin de yoğunluktan olduğunu dile getirdi.

“Buradan başka itfaiye için uygun yer bulunmuyor” diyen görevli, daha sonra binanın geçici/prefabrik olduğunu söyledi.

Yurttaşların “Daha uygun bir yer yoksa neden burada geçici oluyor?” sorusu üzerine “O da zamanla kalıcı olabilme ihtimali var” ifadelerini kullandı.

Halktan 153 ve sosyal medya aracılığıyla şikayetler iletildiği, ancak Belediyeden 153 şikayet kayıtlarına hala bir geri dönüş olmadığı gelen bilgiler arasında.

İBB, Balat’ta parkın ortasında inşaata başladı, 153 soruları yanıtsız bıraktı

Sendika.org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur