İBB, Balat’ta parkın ortasında inşaata başladı, 153 soruları yanıtsız bıraktı

Balat Parkı içerisinde inşaat alanı kuran İBB, inşaatın ne için yapıldığını açıklamadı, 153 ise soruları yanıtsız bıraktı

İBB, Balat’ta parkın ortasında inşaata başladı, 153 soruları yanıtsız bıraktı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Balat Parkı’nda, Tur-i Sina Kilisesi’nin yanında inşaat çalışmasına başladı. İnşaatın ne ile ilgili olduğunu belirten bilgi panolarının da bulunmadığı şantiye alanı ile ilgili İBB Beyaz Masa da soruları yanıtsız bıraktı. İnşaatta çalışan işçilerin Haliç Sahili’nde bulunan İtfaiye binasının pak içerisine taşınacağı belirtildi.

Meltem Öztürk isimli yurttaş sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda ne 153’ün ne de İBB Sosyal Medya ekibinin bir yanıt vermediğini belirtti.

İnşaat çalışması ile ilgili Sendika.Org’a konuşan Öztürk şunları söyledi:

Balat’ta yaşıyorum. İBB, üç gün önce Balat parkında, Tur-i Sina Kilisesi’nin hemen yanında bir inşaata başladı. Ben de 153’ten bilgi almak istedim ama üç gün oldu hala geri dönüş yapmadılar. İnşaatta çalışan işçilere sorunca, Haliç Sahili’nde olan itfaiye binasının parkımızın içine taşınacağını söylediler. Ne 153’ten ne de sosyal medyadan şikayetime bir cevap verildi. İnşaatın çevresine bilgilendirici bir tabela bile koymamışlar ve bugün beton dökülmeye başlandı. Yaptıkları yer itfaiye için düşünülecek en son yer, hem park hem de kilise yanı. Bir tepki de gelmeyeceğini bildikleri için apar topar inşaata başlanmış oldu.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur