Hürriyet baskını “kahramanı” Boynukalın, Peker’den ricacı olan AKP’li vekili zor durumda bırakan tweet’leri sildi

Sedat Peker'in açıklamalarının ardından "cam, kamera ve turnike kırma" olayının kendisiyle alakası olmadığı söylendiği için rahatladığını belirten Abdurrahim Boynukalın, Peker'in kendisinden baskın için yardım isteğinde bulunan AKP'li vekilin ismini açıklamasını istedi. Ancak kısa süre sonra bu tweet'leri sildi. Hürriyet baskını olayında ön planda olan Boynukalın bu nedenle partisi tarafından oybirliği ile AKP Kongre Divanı'na seçilerek ödüllendirilmişti

Hürriyet baskını “kahramanı” Boynukalın, Peker’den ricacı olan AKP’li vekili zor durumda bırakan tweet’leri sildi

6 Eylül 2015’te Hürriyet gazetesi binasına yönelik baskında ön planda yer alan dönemin AKP İstanbul Milletvekili ve Gençlik Kolları Başkanı Abdurrahim Boynukalın, Sedat Peker’in bu sabahki açıklamalarının ardından attığı üç tweet’i bir süre sonra herhangi bir açıklama yapmadan sildi.

Peker bir AKP milletvekilinin kendisine giderek, “Bizim gençlik kollarından birtakım arkadaşlar gidecekler. Onlar profesyonel değil” deyip kendisinden yardım istediğini ve bir süre sonra Doğan Medya’nın el değiştirmesine giden süreci başlatan bu baskında Boynukalın ve ekibine yardım eden adamları kendisinin gönderdiğini söylemişti.

Boynukalın da Twitter hesabından önce “cam, kamera ve turnike kırma” olayının kendisiyle alakası olmadığı söylendiği için rahatladığını belirtip, sonra da Peker’in kendisinden bu istekte bulunan vekilin ismini açıklamasını istedi.

Ancak bir süre sonra bu tweet’leri silen Boynukalın’ın hesabında sadece muhalefeti hedef aldığı dördüncü ve son tweet’i kaldı.

Boynukalın’ın bütün tweet’leri:

  1. Meşhur video serisinin bugünkü bölümü 28-32. Dakikaları arası 2015 Hürriyet eylemi meselesi özetlenmiş. Açıkçası çok rahatladım. Yıllardır üzerimize yapışan cam, kamera, turnike kırma gibi kriminal meselelerin bizimle alakası olmadığı açıkça ifade edilmiş.
  2. Biz gençlik kolları olarak Hürriyet önünde basın açıklaması kararı aldığımızda kendisinin “ismini veremeyeceği bir vekil tarafından arandığını” ve “bizim çocuklar bu eylemleri beceremez, profesyonel değiller, sen bir işin içine gir” dendiğini söylemiş.
  3. Böyle bir kerameti kendinden menkul, kendisini tek talimatla harekete geçirebilecek bir vekil var mı emin değilim. Varsa umarım ismini verir; böylece parti kurumsalımıza ve benim imajıma yıllarca zarar veren “basma” hadisesinin kim tarafından yapıldığı öğrenilmiş olur.
  4. O gün “partimiz eylem geleneğinde asla taşlı sopalı eylem olmaz” dediğimizde bize inanmamayı tercih edenler (ana muhalefet partisi lideri buna dahil) bakalım ne diyecekler. Tekrar ediyorum biz o dönemki iftira yayınlarından dolayı o gazete önünde sadece basın açıklaması yaptık.

İlgili haberler:

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur